Gdyby o wyniku wyborów prezydenckich decydowali najmłodsi wyborcy, do drugiej tury dostaliby się Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia – wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Badanie pokazało też, że większość najmłodszych wyborców wybrało kandydatów spoza tzw. POPIS-u.

Według sondażu late poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu na Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich zagłosowało łącznie 72,3 proc. wyborców. Jednak w grupie wiekowej 18-29 lat, czyli wśród najmłodszych wyborców, kandydaci ci zebrali łącznie jedynie 44,5 proc. głosów.

Wyborcy w grupie wiekowej 18-29 lat okazali się we wczorajszych wyborach grupą najbardziej podzieloną. Na Rafała Trzaskowskiego głosowało 24,5 proc. z nich. Tuż za prezydentem Warszawy znalazł się Szymon Hołownia z 23,9 proc. głosów. Niewiele mniej głosów młodych wyborców zebrał Krzysztof Bosak: 21,7 proc. Dopiero na czwartym miejscu znalazł się Andrzej Duda z poparciem na poziomie 20,3 proc. Na dalszych miejscach znaleźli się Robert Biedroń (5,7 proc.) i Władysław Kosiniak-Kamysz (2 proc.). Pozostali kandydaci zebrali poniżej 1 proc. głosów najmłodszych wyborców.

Zupełnie odmiennie wyglądały wyniki late poll w grupie najstarszych wyborców. Gdyby wybór prezydenta zależał wyłącznie od osób w wieku co najmniej 60 lat, Andrzej Duda zapewniłby sobie reelekcję już w pierwszej turze. Na urzędującego prezydenta głosowało prawie 60 proc. osób z tej grupy wiekowej. Drugi był Rafał Trzaskowski z 30,7 proc. głosów. Trzeci w kolejności Szymon Hołownia otrzymał zaledwie 4,7 proc. głosów. Za nim byli Władysław Kosiniak-Kamysz (2,2 proc.), Krzysztof Bosak (1,1 proc.) i Robert Biedroń (1 proc.).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Cząstkowe dane PKW: Duda zwiększa przewagę nad Trzaskowskim

Kresy.pl / tvn24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz