Podczas meczu o mistrzostwo świata kobiet w warcabach stupolowych między Polką Natalią Sadowską i Rosjanką Tamarą Tansykkużyną doszło do bardzo niezręcznej sytuacji. Organizatorzy zawodów po telefonie z biura prezydenta Światowej Organizacji Antydopingowej (WADA) Witolda Bańki zabrali Rosjance narodową flagę – informuje portal Sport.pl.

W trakcie internetowej transmisji z wtorkowej partii meczu o mistrzostwo świata kobiet w warcabach stupolowych nagle do grających zawodniczek podszedł przedstawiciel organizatorów Jacek Pawlicki i zabrał ze stolika rosyjską flagę, a także odczepił od niego tabliczkę z nazwiskiem zawodniczki, na której również widniała flaga Rosji. Wywołało to zaskoczenie u Rosjanki.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1311 PLN    (5.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„To zdarzenie tym bardziej kuriozalne i niezręczne, że w trakcie partii na sali obowiązuje absolutna cisza i nikt nie może przeszkadzać zawodniczkom” – informuje Sport.pl.

Powodem postępowania organizatorów był telefon z biura szefa Światowej Organizacji Antydopingowej Witolda Bańki. Dzwoniąca kobieta w imieniu szefa WADA zażądała usunięcia rosyjskich barw nawet w trakcie partii. W przeciwnym razie Światowej Organizacji Warcabów miało grozić wyrzucenie z WADA. Interwencja miała związek z zeszłoroczną decyzją światowych władz antydopingowych o pozbawieniu rosyjskich sportowców prawa występowania pod flagą Rosji. Jest to kara za długoletnie stosowanie i ukrywanie dopingu przez Rosję.

Co ciekawe, mecz pomiędzy Sadowską a Tansykkużyną trwa od piątku i w poprzednich dniach flaga Rosji nikomu nie przeszkadzała.

W rosyjskich mediach incydent z flagą uznano za skandal i poniżenie Rosji. Jak pisze Sport.pl, wywołało to też wiele krytycznych komentarzy na czacie internetowej transmisji.

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjskim sportowcom na igrzyskach zamiast hymnu zagrają Czajkowskiego

Kresy.pl / sport.pl / kp.ua

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz