Polscy siatkarze Mistrzami Europy

Polscy siatkarze zdobyli złoty medal na mistrzostwach Europy, wygrywając 3:0 w setach z Włochami.

W rozegranym w sobotę finale Mistrzostwa Europy, polscy siatkarze pokonali reprezentację Włoch 3:0 w setach (25:20, 25:21, 25:23).

Komentatorzy zwracają uwagę, że obie reprezentacje były w tym meczu osłabione. Polacy grali bez Bartosza Kurka, któremu odnowiła się kontuzja biodra. W zespole Włoch nie wystąpił środkowy Roberto Russo – w ćwierćfinale doznał dość poważnie wyglądającego urazu.

Biało-czerwoni wywalczyli złoto na mistrzostwach Europy po raz pierwszy od 2009 roku. Mieli też okazję zrewanżować się za porażkę w ubiegłorocznym finale mistrzostw świata.

Nagranie ze zdobycia zwycięskiego punktu zamieścił premier Mateusz Morawiecki, gratulując reprezentacji Polski.