Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe w Poznaniu zaplanowało zorganizowanie dwugodzinnej manifestacji w Poznaniu.

Lokalne media podają informację o manifestacji jaką w najbliższą sobotę Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowego chce zorganizować na poznańskim Placu Wolności. „Dwa tygodnie po zamachu w Nowej Zelandii, w którym 50 niewinnych osób zostało zamordowanych podczas modlitwy w meczetach, chcemy tu, w Polsce i w Poznaniu pokazać naszą solidarność i wsparcie dla wszystkich prześladowanych i wykluczonych ze względu na swoje pochodzenie, wyznawaną religię i jej brak, kolor skóry, klasę społeczną, płeć i orientację seksualną” – portal epoznan.pl cytuje komunikat organizatorów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Chcemy głośno i wyraźnie wykrzyknąć: nie ma naszej zgody na akty przemocy, bez względu na to, kto i w imię czego jej dokonuje” – tłumaczą cel swojej akcji muzułmanie z Poznania. Organizatorzy odnoszą się w ten sposób do zamachu terrorystycznego w jednym z meczetów Nowej Zelandii, dokonanego przez obywatela Australii będącego przeciwnikiem islamu. W ataku dokonanym 15 marca zginęło 49 osób.

Manifestacja ma rozpoczęć się w sobotę o godzinie 12. Organizatorzy zaplanowali ją na dwie godziny. Została zapowiedziana poprzez wydarzenie na Facebooku. Organizatorzy wzywają na nią muzułmanów i osoby nie związane z tą religią i ogłaszają – „Nigdy więcej wojny, nigdy więcej rasizmu i faszyzmu!”. Organizatorzy liczą na zebranie na swojej manifestacji także cudzoziemców, bowiem oświadczenie zostało zamieszczone na Facebooku w trzech wersjach językowych: po polsku, angielsku i po rosyjsku.

Czytaj także: Raport: Liczba muzułmanów w Europie Zachodniej potroi się do 2050 roku

 

facebook.com/epoznan.pl/gloswielkopolski.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Yogi :

    No po prostu uroczo. Przybysze z krajów, gdzie z byle powodu obcina się ludziom to i owo będą nas teraz uczyć tolerancji.
    Wszystkich kretynów, którzy rujnują naszą kulturę sprowadzając niezliczone ilości bezczelnych imigrantów koniecznie trzeba wysłać na pieszą wycieczkę w okolice Marrakeszu, śladem tych dwóch, nieszczęsnych Skandynawek. Niech tam szerzą wolność, równość i demokrację.