Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje odnośnie liczby stwierdzonych infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. W sumie w czwartek 19 marca zakażenie wykryto u 70 kolejnych osób. Obecnie liczba zakażonych wynosi 355.

Resort zdrowia początkowo informował o 18 nowych potwierdzonych laboratoryjnie zachorowaniach. Po południu liczba zachorowań zwiększyła się o 20 nowych przypadków. Wieczorem potwierdzono 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

W sumie w czwartek potwierdzono 70 nowych przypadków infekcji koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. mazowieckiego, 14 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. śląskiego, po 6 osób z woj. lubuskiego i łódzkiego,  po 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, podkarpackiego i lubelskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego i po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodnio-pomorskiego, opolskiego i małopolskiego. Po odjęciu dwóch osób – z Białegostoku i Wałbrzycha – u których powtórzone badania dały wynik ujemny, liczba osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem w naszym kraju wyniosła 355, wliczając to pięć osób, które zmarły w poprzednich dniach.

Obecnie liczba hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa wynosi 871. Kwarantannie poddano 28 440 osób a nadzorowi epidemiologicznemu 48 660 osób.

Po południu ministerstwo zdrowia informowało, że w całym kraju od początku epidemii przebadano ponad 11 tys. próbek, z czego 1,6 tys. w ciągu ostatniej doby. Przepustowość laboratoriów rośnie i obecnie dziennie można testować ponad 3 tys. próbek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Obecnie najwięcej chorych na COVID-19 jest w województwie mazowieckim (82), dolnośląskim (53), łódzkim (48) i śląskim (42). W Polsce od 14 marca obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.

CZYTAJ TAKŻE: 400 tys. zakażonych koronawirusem na Ukrainie? Zełenski: to straszne historie i kłamstwa

Kresy.pl / twitter.com / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz