Po tym, jak Ministerstwo Zdrowia podało informację o 18 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, łączna liczba zarażonych w Polsce od początku epidemii przekroczyła 300.

W czwartek rano resort zdrowia poinformował o 18 nowych, potwierdzonych laboratoryjnie przypadkach zakażenia koronawirusem. Po 6 z nich dotyczy woj. śląskiego i łódzkiego. 3 nowe przypadki to woj. lubelskie. Po jednym nowym przypadku stwierdzono w woj. opolskim, wielkopolskim i świętokrzyskim. Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 305, z czego 5 osób zmarło.

Według stanu na godz. 9:00 Najwięcej zakażeń potwierdzono w woj. mazowieckim (66), łódzkim (48), dolnośląskim (40) i śląskim (36), a także lubelskim (25). Najmniej, wyraźnie poniżej 10, odnotowano w woj. podlaskim (2), lubuskim (3), świętokrzyskim (5) i małopolskim (6).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Wczoraj ze szpitala wyszedł pierwszy polski pacjent zarażony koronawirusem. Od 2 marca był leczony w szpitalu w Zielonej Górze.

Przeczytaj: Polska badaczka odkryła mechanizm obrony organizmu przed koronawirusem

W rozmowie na antenie Radiowej Trójki w czwartek rano, minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że obecnie, jeżeli lekarz ma jakiekolwiek podejrzenie zakażenia koronawirusem, od razu wykonywany jest test na obecność. – Pamiętajmy, że test ma sens, kiedy mija siódmy dzień od kontaktu z zakażonym – dodał.

– Przepustowość laboratoriów w tej chwili to jest 3 tys. na dobę, co najmniej. (…) Wykonywanych jest średnio 1200, 1500 – powiedział minister.

Jak pisaliśmy, premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w środę rządowy pakiet antykryzysowy wart 212 mld zł. Ma pomóc polskiej gospodarce, które zostanie „bardzo mocno uderzona” z powodu pandemii koronawirusa. Przedstawiciele KPRM potwierdzili też, że planowane jest czasowe wznowienie handlu wielkopowierzchniowego w niedziele.

Czytaj więcej: 212 mld zł na walkę ze skutkami gospodarczymi pandemii. Premier zaprezentował pakiet antykryzysowy

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy wcześniej, wczoraj podczas konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda przyznał, że jest „bardzo trudna sytuacja” ze środkami ochrony osobistej, a władze Polski poszukują ich obecnie „wszędzie na świecie, gdzie się tylko da”. Zapowiedział też, że w tej sytuacji skontaktuje się z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem, żeby poprosić go o więcej sprzętu ochronnego:

– Zobowiązałem się, że skontaktuję się już w najbliższym czasie z prezydentem Chin, z panem przewodniczącym Xi Jinpingiem, którego znam osobiście i którego po prostu poproszę o to, aby Chiny, które są największym na świecie producentem tego rodzaju środków ochrony bezpośredniej, personalnej, żeby udostępnili nam więcej tego typu wyposażenia, bo jestem przekonany, że jest to możliwe. Zwrócę się o to do pana prezydenta osobiście. Mam nadzieję, że ta prośba zostanie wysłuchana. Oczywiście, my ten sprzęt zakupimy, bo są na to środki. Nie będziemy tutaj szczędzić.

twitter.com  / rfm24.pl / interia.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz