Krzysztof Bosak krytykuje rządowy pakiet kryzysowy

Podczas konferencji prasowej Krzysztofa Bosaka, kandydat na prezydenta krytykował plan rządu dotyczący zapobiegania kryzysowi związanemu z koronawirusem. Twierdzi, że jest to „betonowe koło ratunkowe”.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, Krzysztof Bosak kandydat Konfederacji na prezydenta stwierdził, że pakiet antykryzysowy jest jedynie zbiorem ogólników. „Kluczowe elementy rozwiązań, które najbardziej interesują przedsiębiorców znamy z kanałów nieoficjalnych, pojawiły się one w formie przecieków prasowych” – mówił.

Zdaniem posła rząd nie uwzględnił żadnych propozycji koła Konfederacji. Wśród rozwiązań nie pojawiła się redukcja składek zusowskich czy zmniejszenia stałych kosztów dla przedsiębiorstw czyli odroczenia lub zwolnienia z podatków na czas epidemii.

„Takie rozwiązania zostały przedstawione w innych krajach” – argumentował Bosak. „Rozwiązania bardziej realne, zostały przedstawione na Węgrzech przez premiera Orbana. Tymczasem to z czym wyszedł [polski] rząd, wygląda jak program, który można określić „lichwa+”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdaniem kandydata działania premiera Morawieckiego są podobne do rozwiązań, które proponował niegdyś Bronisław Komorowski. Ograniczył je jedynie do zawieszenie działalności i zaciągnięcia kredytu.

„Kalkulacja wszystkich firm jest taka, że odbudowanie przedkryzysowego poziomu obrotów zajmie co najmniej rok” – mówił. „Wiele osób dostało w swoich firmach informacje, że nie będzie miało pracy do września. Założenie, że cokolwiek zmieni przesunięcie zobowiązań jest niepoważne.

Krytyce został poddany też fakt, że pomoc ma być uzależnione od pozytywnego rozpatrzenia złożonego wniosku. „Wymaga kolejnych procedur, przedłuża czas przyznawania pomocy oraz wzmacnia patologiczny już i tak mechanizm biurokratyczny w Polsce”. 

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz