Krzysztof Bosak krytykuje rządowy pakiet kryzysowy

Podczas konferencji prasowej Krzysztofa Bosaka, kandydat na prezydenta krytykował plan rządu dotyczący zapobiegania kryzysowi związanemu z koronawirusem. Twierdzi, że jest to “betonowe koło ratunkowe”.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, Krzysztof Bosak kandydat Konfederacji na prezydenta stwierdził, że pakiet antykryzysowy jest jedynie zbiorem ogólników. “Kluczowe elementy rozwiązań, które najbardziej interesują przedsiębiorców znamy z kanałów nieoficjalnych, pojawiły się one w formie przecieków prasowych” – mówił.

Zdaniem posła rząd nie uwzględnił żadnych propozycji koła Konfederacji. Wśród rozwiązań nie pojawiła się redukcja składek zusowskich czy zmniejszenia stałych kosztów dla przedsiębiorstw czyli odroczenia lub zwolnienia z podatków na czas epidemii.

“Takie rozwiązania zostały przedstawione w innych krajach” – argumentował Bosak. “Rozwiązania bardziej realne, zostały przedstawione na Węgrzech przez premiera Orbana. Tymczasem to z czym wyszedł [polski] rząd, wygląda jak program, który można określić “lichwa+”.

Zdaniem kandydata działania premiera Morawieckiego są podobne do rozwiązań, które proponował niegdyś Bronisław Komorowski. Ograniczył je jedynie do zawieszenie działalności i zaciągnięcia kredytu.

“Kalkulacja wszystkich firm jest taka, że odbudowanie przedkryzysowego poziomu obrotów zajmie co najmniej rok” – mówił. “Wiele osób dostało w swoich firmach informacje, że nie będzie miało pracy do września. Założenie, że cokolwiek zmieni przesunięcie zobowiązań jest niepoważne.

Krytyce został poddany też fakt, że pomoc ma być uzależnione od pozytywnego rozpatrzenia złożonego wniosku. “Wymaga kolejnych procedur, przedłuża czas przyznawania pomocy oraz wzmacnia patologiczny już i tak mechanizm biurokratyczny w Polsce”. 

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply