W Białymstoku powstanie meczet

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wydał zgodę na budowę w mieście meczetu. Ma powstać w środku osiedla mieszkaniowego.

16 grudnia prezydent Białegostoku podpisał decyzję o warunkach zabudowy dla Muzułmańskiego Związku Religijnego w Rzeczypospolitej Polskiej, który zamierza postawić w mieście meczet. Jak podał w poniedziałek portal Dzień Dobry Białystok meczet ma powstać przy ulicy Piastowskiej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według opinii wyrażonej na łamach białostockiego portalu, zgodnie z planem zaaprobowanym przez magistrat meczet powstanie „w środku starego, ale dużego osiedla z blokami wielorodzinnymi, niemal pod szkołą podstawową, praktycznie bez drogi dojazdowej”.

Koncepcja budowy meczetu w Białymstoku ogłoszona została już dwa lata temu. Wzbudziła ona liczne kontrowersje i dyskusje, w trakcie której przedstawiciele rodzimej społeczności polskich muzułmanów – podlascy Tatarzy zadeklarowali, że meczet w stolicy regionu jest im zbędny.

Jak wynika z decyzji prezydenta miasta budynek meczetu będzie miała 14 m wysokości. Ponieważ nie prowadzi do niego żadna droga publiczna w celu zapewnienia do niego dojazdu magistrat zdecydował się ustanowić „służebność gruntową na czas nieokreślony, polegającą na prawie przejścia i przejazdu” przez pięć działek.

Ogłaszając w styczniu 2018 r. koncepcję budowy meczetu w Białymstoku mufti Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP zadeklarował, że prace budowlane sfinansuje Arabia Saudyjska.

ddb24.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz