W piątek przeprowadzono sekcję zwłok radnego Głogowa Pawła Chruszcza. Według wstępnej opinii zmarły miał na szyi bruzdę wisielczą.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn ujawniła wstępną opinię patologa wyrażoną po piątkowej sekcji zwłok Pawła Chruszcza. Radny Głogowa zmarł w wyniku uduszenia. – podała Polska Agencja Prasowa.Na szyi denata ujawniono bruzdę wisielczą. Wstępna opinia zakłada, że przyczyną śmierci było uduszenie. W trakcie sekcji pobrano też dodatkowy materiał do badań. I dopiero po ich wykonaniu oraz przeanalizowaniu będzie można określić, sam mechanizm powstania tej bruzdy wisielczej – powiedziała prok. Tkaczyszyn podkreślając, że jest to dopiero wstępna opinia.

Po wykonaniu wszystkich badań i ustaleniu, w jaki sposób powstała bruzda wisielcza, prokurator podejmie decyzję o dalszym przebiegu śledztwa.

Paweł Chruszcz, głogowski radny miejski i brat posła Sylwestra Chruszcza był jednym z najaktywniejszych i najbardziej rozpoznawalnych radnych w Głogowie. W wyniku swojej działalności ujawnił wiele istotnych dla mieszkańców spraw, m.in. kwestię przekroczenia norm trującego arsenu w powietrzu oraz znęcania się nad przedszkolakami w Zielonym Przedszkolu.

Polityk zaginął w ostatnią środę i był poszukiwany przez policję i straż pożarną. Jak nieoficjalnie ustaliła Gazeta Wrocławska, jego ciało znaleźli w lesie kibice Chrobrego Głogów, którzy uczestniczyli w poszukiwaniu Pawła Chruszcza. Media spekulują, że Paweł Chruszcz trafił na trop afery, w którą mieli być zaangażowani miejscowi politycy. Miał się w tej sprawie spotkać z agentem CBA, na spotkanie jednak nie dotarł. Polityk został odnaleziony martwy w czwartek przed godziną 14:00.

O pełne wyjaśnienie tej zagadkowej śmierci i objęcie śledztwa specjalnym nadzorem zwrócił się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry poseł Robert Winnicki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Siarkowska: należy sprawdzić, czy śmierć posła Wójcikowskiego mogła mieć związek w ustawą hazardową

Kresy.pl / PAP / Gazeta Wrocławska / dorzeczy.pl

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz