W piątek przeprowadzono sekcję zwłok radnego Głogowa Pawła Chruszcza. Według wstępnej opinii zmarły miał na szyi bruzdę wisielczą.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn ujawniła wstępną opinię patologa wyrażoną po piątkowej sekcji zwłok Pawła Chruszcza. Radny Głogowa zmarł w wyniku uduszenia. – podała Polska Agencja Prasowa.

Na szyi denata ujawniono bruzdę wisielczą. Wstępna opinia zakłada, że przyczyną śmierci było uduszenie. W trakcie sekcji pobrano też dodatkowy materiał do badań. I dopiero po ich wykonaniu oraz przeanalizowaniu będzie można określić, sam mechanizm powstania tej bruzdy wisielczej – powiedziała prok. Tkaczyszyn podkreślając, że jest to dopiero wstępna opinia.

Po wykonaniu wszystkich badań i ustaleniu, w jaki sposób powstała bruzda wisielcza, prokurator podejmie decyzję o dalszym przebiegu śledztwa.

Paweł Chruszcz, głogowski radny miejski i brat posła Sylwestra Chruszcza był jednym z najaktywniejszych i najbardziej rozpoznawalnych radnych w Głogowie. W wyniku swojej działalności ujawnił wiele istotnych dla mieszkańców spraw, m.in. kwestię przekroczenia norm trującego arsenu w powietrzu oraz znęcania się nad przedszkolakami w Zielonym Przedszkolu.

Polityk zaginął w ostatnią środę i był poszukiwany przez policję i straż pożarną. Jak nieoficjalnie ustaliła Gazeta Wrocławska, jego ciało znaleźli w lesie kibice Chrobrego Głogów, którzy uczestniczyli w poszukiwaniu Pawła Chruszcza. Media spekulują, że Paweł Chruszcz trafił na trop afery, w którą mieli być zaangażowani miejscowi politycy. Miał się w tej sprawie spotkać z agentem CBA, na spotkanie jednak nie dotarł. Polityk został odnaleziony martwy w czwartek przed godziną 14:00.

O pełne wyjaśnienie tej zagadkowej śmierci i objęcie śledztwa specjalnym nadzorem zwrócił się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry poseł Robert Winnicki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Siarkowska: należy sprawdzić, czy śmierć posła Wójcikowskiego mogła mieć związek w ustawą hazardową

Kresy.pl / PAP / Gazeta Wrocławska / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz