Trzaskowski grozi, że rozwiąże marsz narodowców

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie może pogodzić się z werdyktem sądu, który uchylił jego decyzję zakazującą Marszu Suwerenności organizowanego 1. maja w stolicy przez Młodzież Wszechpolską, Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Polityk PO zagroził w niedzielę na Twitterze, że może rozwiązać marsz w jego trakcie.

Według Trzaskowskiego decyzja sądu wynikała z „luki w prawie”, która jakoby powoduje, że w tym samym miejscu „pomimo zagrożenia” mogą odbyć się różne zgromadzenia. Prezydent Warszawy uznał, że teraz odpowiedzialność za bezpieczny przebieg zgromadzeń spoczywa na policji i kierownictwie MSWiA.

Kilka godzin później Trzaskowski zamieścił na Twitterze kolejny wpis, w którym zagroził, że rozwiąże Marsz Suwerenności, jeśli będą na nim wznoszone „faszystowskie hasła”, lub prezentowane „nazistowskie symbole”. Według niego na ulicach Warszawy nie może być miejsca dla „brunatnych marszy”.

Trzaskowski powtórzył też, że według niego ONR powinien zostać „natychmiast zdelegalizowany”.

Przypomnijmy, że politycy Konfederacji zapowiedzieli zorganizowanie w Warszawie manifestacji przeciwko Unii Europejskiej jeszcze w marcu. Marsz Suwerenności został wyznaczony na 1. maja czyli w rocznicę przyłączenia Polski do UE w 2004 r. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał w tym tygodniu zakaz przeprowadzania tego zgromadzenia od którego organizatorzy natychmiast się odwołali. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał zakaz Marszu Suwerenności za bezpodstawny. Sąd uznał, że marsz narodowców nie koliduje z innymi imprezami masowymi i nie było wystarczających podstaw do zakazu marszu ze względów bezpieczeństwa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Gronkiewicz-Waltz próbowała przerwać Marsz Powstania Warszawskiego

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  donald :

  Katalog egzekucji i strat wojennych 1939-1945
  według meldunków
  Delegatury Rządu RP na Kraj

  http://www.aan.gov.pl/delegaturaRP/?fbclid=IwAR2n92r_mmmEYz-ZVXQIAEelpNpk82VnziZJ1M00OWLtf8b47BlSfQGz2CY

  Link do Meldunku z 21 lipca 1941 o pomocy lokalnych Zydow w aresztowaniach Polakow w Parczewie. ( zostali przewiezieni na Pawiak a jak wiemy z Pawiaku zwykle byli przewozeni do podwarszawskich lasow i tam rozstrzeliwani). Niemcy w nagrode za pomoc Zydow w aresztowaniach Polakow poprawili im warunki bytowe.
  https://pbs.twimg.com/media/D5Q-utmWkAAPVIU.jpg