Autobus z Ukrainy spadł z wysokiej skarpy w pobliżu miejscowości Leszczawa Dolna w województwie podkarpackim. Kierowca jechał za szybko.

Do wypadku komunikacyjnego doszło w piątek około godziny 23. Autobus przewożący 54 obywateli Ukrainy zjechał z jezdni na niebezpiecznym zakręcie na drodze nr 28, znajdującym się w pobliżu miejscowości Leszczawa Dolna. Autobus przebił barierki i stoczył się ze skarpy po której prowadzi droga. Kilkukrotnie koziołkował. W wyniku tego zginęło trzech pasażerów. Pozostałych 51 trafiło do szpitala, ale w sobotę wypisano 14 z nich. Było to autobus wycieczkowy. Ukraińcy podróżowali ze Lwowa do Wiednia.

Policja i wymiar sprawiedliwości szybko określili przyczynę tragicznego wypadku. Zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu prok. Beata Starzecka-Skrzypiec już w sobotę zapowiedziała, że kierowcy autobusu, 42-letniemu Mykole Ł. postawiony zostanie zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku czego śmierć poniosły trzy osoby, a wiele doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokuratura chce wystąpić o tymczasowe aresztowanie kierowcy na okres trzech miesięcy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Starzecka-Skrzypiec tłumaczyła, że podstawą dla postawienia zarzutów kierowcy były ustalenia, że kierowany przez niego autobus poruszał się na niebezpiecznym zakręcie z prędkością 70-80 km na godzinę. W miejscu tym obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę. Mykole Ł. grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Pijany Ukrainiec uszkodził most we Wrocławiu

PAP/Interia.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz