Według ostatnich doniesień dzisiaj zostanie ujawnione nazwisko następcy Beaty Szydło.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) pytany w czwartek w Sejmie o to, czy dzisiaj poznamy nazwisko nowego szefa rządu, odpowiedział „z pewnością”. Nie chciał jednak potwierdzić, czy zostanie nim Jarosław Kaczyński. Według jego słów nazwisko następcy Beaty Szydło zostanie ujawnione około południa.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Kancelaria Prezydenta zwołała dzisiaj na godz. 9.30 spotkanie, w którym zapowiedziano udział Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak podaje PAP powołując się na źródła związane z kierownictwem PiS, spotkanie dotyczy m.in. rekonstrukcji rządu. Po południu ma zebrać się Komitet Polityczny PiS, a po nim klub parlamentarny partii rządzącej.

PAP cytuje także słowa premier Szydło w Radiu Maryja, która zapytana w środę o rekonstrukcję rządu odparła, że „zmiany są czymś naturalnym”. Zasugerowała także, że okres dyskusji nad zmianami w rządzie zakończy się w tym tygodniu, „bo potrzebna jest stabilizacja”.

Przypomnijmy, że w poniedziałek w mediach pojawiły się informacje ws. sygnalizowanej od tygodni rekonstrukcji rządu, dotyczące zmiany na stanowisku premiera. Najpierw tygodnik „Sieci” podał, że nowym premierem, jeszcze tego dnia, miałby zostać obecny wiceszef rządu, minister finansów i rozwoju, Mateusz Morawiecki. Na politycznej „giełdzie” pojawiało się także nazwisko prezesa PiS. Nieoficjalnie politycy tej partii mówili jednak, że Kaczyński nie zdecydował się na objęcie teki premiera. Powodem ma być m.in. stan jego zdrowia.

W poniedziałek wieczorem w siedzibie PiS odbyła się narada Jarosława Kaczyńskiego z kluczowymi politykami partii. Po jego zakończeniu RM FM podało, że scenariusz szefa PiS z Morawieckim w roli premiera był tam dokładnie omawiany. Miałoby to wskazywać, że zmiana lidera rządu jest niemal pewna, a do tego nieodległa w czasie. Według RMF FM, do rekonstrukcji rządu dojdzie najwcześniej w przyszłym tygodniu, ale z pewnością jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Niewiele wiadomo nt. innych, możliwych zmian w rządzie. Ma to zależeć od samego Mateusza Morawieckiego. Według RMF FM Jarosław Kaczyński miał jednak sugerować, że ze stanowiskiem pożegna się szef MSZ Witold Waszczykowski.

CZYTAJ TAKŻE: Szydło: może do czwartku mnie nie odwołają

Kresy.pl / PAP

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz