Szydło: może do czwartku mnie nie odwołają

Premier Szydło nie jest pewna zachowania stanowiska – mają o tym świadczyć jej wypowiedzi w ostatnim czasie.

Przed rozpoczęciem wtorkowego posiedzenia rządu doszło do krótkiej rozmowy ministra Szyszki z premier Szydło, potwierdzającej niepewność szefowej rządu co do jej dalszych politycznych losów – podały Fakty TVN.

Telewizyjna kamera zarejestrowała przywitanie premier Szydło w ministrami. Gdy szefowa rządu doszła do ministra ochrony środowiska, ten zadał jej pytanie:

Pani Premier, byłem tak zaskoczony, że zapomniałem języka w gębie. W czwartek o godzinie 10 mam audiencję u Franciszka. Mam jechać czy zostać? Niech Pani Premier podejmie decyzję.

– Nie, może do czwartku mnie nie odwołają. Niech Pan jedzie. – odpowiedziała Szydło.

TVN twierdzi także, że przywitanie szefowej rządu z wicepremierem Morawieckim, typowanym na jej następcę, było „chłodne”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Będzie rekonstrukcja rządu?

Przypomnijmy, że w poniedziałek w mediach pojawiły się informacje ws. sygnalizowanej od tygodni rekonstrukcji rządu, dotyczące zmiany na stanowisku premiera. Najpierw tygodnik „Sieci” podał, że nowym premierem, jeszcze tego dnia, miałby zostać obecny wiceszef rządu, minister finansów i rozwoju, Mateusz Morawiecki. Na politycznej „giełdzie” pojawiało się także nazwisko prezesa PiS. Nieoficjalnie politycy tej partii mówią jednak, że Kaczyński nie zdecydował się na objęcie teki premiera. Powodem ma być m.in. stan jego zdrowia.

Wczoraj wieczorem w siedzibie PiS odbyła się narada Jarosława Kaczyńskiego z kluczowymi politykami partii. Po jego zakończeniu RM FM podało, że scenariusz szefa PiS z Morawieckim w roli premiera był tam dokładnie omawiany. Miałoby to wskazywać, że zmiana lidera rządu jest niemal pewna, a do tego nieodległa w czasie. Według RMF FM, do rekonstrukcji rządu dojdzie najwcześniej w przyszłym tygodniu, ale z pewnością jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Niewiele wiadomo nt. innych, możliwych zmian w rządzie. Ma to zależeć od samego Mateusza Morawieckiego. Według RMF FM Jarosław Kaczyński miał jednak sugerować, że ze stanowiskiem pożegna się szef MSZ Witold Waszczykowski.

Przypomnijmy, że niedługo po północy premier Beata Szydło zamieściła następujący wpis na Twitterze:

Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska. Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy.

Słowa Szydło komentatorzy odczytali w kontekście rekonstrukcji rządu – wręcz jako rodzaj „pożegnania”.

Kresy.pl / TVN
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz