Komendant Służby Ochrony Państwa gen. bryg. Tomasz Miłkowski złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. – poinformowało we wtorek ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji.

Jak napisano w komunikacie MSWiA, gen. Miłkowski podał się do dymisji „po wcześniejszych ustaleniach z ministrem Joachimem Brudzińskim”. Powodu dymisji jednak nie podano.

Według radia RMF FM powodem dymisji gen. Miłkowskiego mogła być kuriozalna wpadka kierowcy limuzyny premiera Morawieckiego. Miał on ostatnio przyjechać wcześnie rano po szefa rządu na jedno z warszawskich osiedli, gdzie Morawiecki mieszka. Funkcjonariusz przypadkowo włączył sygnały dźwiękowe i nie potrafił ich wyłączyć. Obudzeni mieszkańcy osiedla mieli dzwonić na policję, w tym czasie pechowy kierowca wyjechał na sygnale z osiedla. Gdy dojechał do siedziby jednej ze służb specjalnych i wysiadł z pojazdu, limuzyna zatrzasnęła się. Do jej otwarcia potrzebny był przyjazd specjalnej ekipy. Premier Morawiecki musiał pojechać do pracy inną limuzyną.

Miłkowski dowodził służbą odpowiadającą za ochronę polskich VIP-ów od 26. kwietnia 2017 roku, gdy został powołany przez Beatę Szydło na szefa Biura Ochrony Rządu. Po zlikwidowaniu BOR i powołaniu na jego miejsce Służby Ochrony Państwa kontynuował pracę jako szef SOP. Do BOR trafił z Policji, gdzie doszedł do stanowiska komendanta wojewódzkiego w Krakowie.

Nowego szefa Służby Ochrony Państwa powoła Prezes Rady Ministrów na wniosek szefa MSWiA.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Kolizja limuzyny prezydenta Dudy w Krakowie

Kresy.pl / rmf24.pl / pap.pl / gov.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz