Kolizja limuzyny prezydenta Dudy w Krakowie

Wjeżdżając na most Powstańców Śląskich w Krakowie z ulicy Starowiślnej auto z prezydentem Andrzejem Dudą najechało na separator oddzielający pasy ruchu od torowiska tramwajowego – informuje RMF24.

Służba Ochrony Państwa wydała komunikat w sprawie kolizji. „W dniu 27 lutego 2018 roku, podczas przejazdu kolumny Służby Ochrony Państwa przez centrum Krakowa, samochód główny najechał na tzw. separator oddzielający pas jezdni, w wyniku czego komputer pokładowy zaczął wskazywać obniżenie poziomu powietrza w przednim prawym kole” – czytamy w komunikacie rzeczniczki SOP.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1311 PLN    (5.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Poinformowano również, że „Ze względów bezpieczeństwa niezwłocznie podjęto decyzję o wykorzystaniu dodatkowego samochodu poruszającego się w kolumnie, którym kontynuowano podróż do m. Bochnia. Samochód, w którym została uszkodzona opona samodzielnie dojechał do miejsca kontroli technicznej. Służba Ochrony Państwa zapewniła samochód zastępczy, w związku z wyżej wymienionym zdarzeniem”.

SOP zapewnia, że „poziom bezpieczeństwa osób ochranianych nie został obniżony oraz program wizyty nie uległ zmianie”. Prezydent Andrzej Duda wraz Pierwszą Damą odwiedzili dzisiaj Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie.

Kresy.pl / RMF24

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz