Kolizja limuzyny prezydenta Dudy w Krakowie

Wjeżdżając na most Powstańców Śląskich w Krakowie z ulicy Starowiślnej auto z prezydentem Andrzejem Dudą najechało na separator oddzielający pasy ruchu od torowiska tramwajowego – informuje RMF24.

Służba Ochrony Państwa wydała komunikat w sprawie kolizji. „W dniu 27 lutego 2018 roku, podczas przejazdu kolumny Służby Ochrony Państwa przez centrum Krakowa, samochód główny najechał na tzw. separator oddzielający pas jezdni, w wyniku czego komputer pokładowy zaczął wskazywać obniżenie poziomu powietrza w przednim prawym kole” – czytamy w komunikacie rzeczniczki SOP.

Poinformowano również, że „Ze względów bezpieczeństwa niezwłocznie podjęto decyzję o wykorzystaniu dodatkowego samochodu poruszającego się w kolumnie, którym kontynuowano podróż do m. Bochnia. Samochód, w którym została uszkodzona opona samodzielnie dojechał do miejsca kontroli technicznej. Służba Ochrony Państwa zapewniła samochód zastępczy, w związku z wyżej wymienionym zdarzeniem”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

SOP zapewnia, że „poziom bezpieczeństwa osób ochranianych nie został obniżony oraz program wizyty nie uległ zmianie”. Prezydent Andrzej Duda wraz Pierwszą Damą odwiedzili dzisiaj Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie.

Kresy.pl / RMF24

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz