Ryszard Petru przegrał głosowanie nad wyborem przewodniczącego partii stosunkiem głosów 140 do 149.

Konwencja wyborcza Nowoczesnej dokonała w sobotę wyboru przewodniczącego partii. W głosowaniu zwyciężyła dotychczasowa szefowa klubu parlamentarnego partii Katarzyna Lubnauer uzyskując 149 głosów. Dotychczasowy szef partii Ryszard Petru otrzymał 140 głosów.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1416 PLN    (6.43%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wyniki pokazują, jak bardzo wyrównany był to pojedynek – stwierdziła nowa przewodnicząca chwilę po ogłoszeniu wyników. Lubnauer uznała, iż niemal równy podział głosów świadczy, że zarówno ona jak i Ryszard Petru są potrzebni ugrupowaniu. Nowa szefowa partii zapowiedziała, że jeszcze dzisiaj chce rozmawiać z Petru o dalszej współpracy. Wcześniej deklarowała, że widzi go na stanowisku wiceszefa partii.

Rywalizując z Petru o stanowisko szefa Nowoczesnej Lubnauer podkreślała konieczność zmiany image partii. „Uważam, że bardzo ważne jest żeby zmienić wizerunek partii, bardzo ważne jest również to, żeby dać nowe otwarcie, ożywcze, dla Nowoczesnej. Dlatego zdecydowałam się kandydować” – mówiła w rozmowie z TVN24.

Wcześniej z ubiegania się o fotel szefa Nowoczesnej zrezygnowali Kamila Gasiuk-Pihowicz, Paweł Pudłowski i Piotr Misiło. Wszyscy przekazali swoje poparcie Katarzynie Lubnauer.

Konwencja partii dokonała także zmiany nazwy ugrupowania z „Nowoczesnej Ryszarda Petru” na „Nowoczesną”. Wybrano także sąd koleżeński i komisję rewizyjną oraz uzupełniono skład Rady Krajowej wybierającej zarząd partii.

CZYTAJ TAKŻE: Lubnauer: Oddaliśmy PO Warszawę

Kresy.pl / tvn24.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz