W RMF FM Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej skomentowała czwartkową deklarację PO i Nowoczesnej ws. kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy.

Jak powiedziała Lubnauer: „Trwałe są tylko te sojusze, które dają korzyści obu stronom. Nie widzę w porozumieniu z PO takiego potencjału, ta relacja na razie jest niesymetryczna, nie znam szczegółów porozumienia z Platformą (…). Na razie widzę jedną rzecz, że oddaliśmy (Platformie) najważniejsze miasto w Polsce”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1753 PLN    (7.96%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Lubnauer uważa, ze zabrakło dyskusji nad możliwą kandydaturą Kamili Gasiuk-Pihowicz.

„Rozumiem, że na razie mamy list intencyjny do listu intencyjnego. Żadne ciała statutowe nie zatwierdziły koalicji z PO (…)  nie znoszą, jak im [Polakom] się ogranicza prawa obywatelskie, a odebranie im prawa do niezależnych i niezawisłych sądów jest odebraniem praw obywatelskich, dlatego protestują – powiedziała Lubnauer odnosząc się do protestów przeciwko reformie sądownictwa wdrażanej przez PiS” – stwierdziła Lubnauer.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Petru: Jak zostanę premierem, to uporządkuję sprawy w Polsce na każdej płaszczyźnie

Na pytanie o to, kto zostanie nowym liderem Nowoczesnej, Lubnauer odpowiedziała, że wszystko zależy od tego, kto będzie w stanie przekonać do siebie delegatów.

Kresy.pl / RMF FM

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Sun Escobar
    Sun Escobar :

    Nowoczesna partia hipokrytów, kolaborujących przeciwko Polsce. Nie poprę nigdy żadnej podobnej partii, która działa na szkodę Polski, czy Polaków, będąc jednocześnie opłacanym z obcych Państw. To podstawowa zasada, która leży u podstaw bycia Polakiem, których nowoczesna się wstydzi, ale pieniądze chce od Polaków brać.