W wywiadzie z „Rzeczpospolitą”, lider Nowoczesnej Ryszard Petru skomentował m.in wybory w jego partii.

Petru powiedział, że złożył deklarację Katarzynie Lubnauer i Kamili Gasiuk-Pihowicz, żeby były wiceprzewodniczącymi Nowoczesnej. „Są prowadzone negocjacje w partiach opozycyjnych, chcemy koalicji i wspólnych kandydatów. Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partiami w imieniu zarządu Nowoczesnej” – powiedział Petru.

W kontekście dyskusji o jedności jego środowiska partyjnego, Petru powiedział, że zna swoją partię „od podszewki”. „Przypominam, że to ja pozyskałem pieniądze na kampanie wyborcze i na funkcjonowanie partii” – dodał Petru. Lider Nowoczesnej odniósł się również do zmian w ordynacji wyborczej. „Narodowcy pokazują siłę na marszach, i to jest czas na działanie dla nas. Jeżeli nie porozumiemy się z Platformą, to Polska straci. Ustaliliśmy już, że w kilku miastach Polski wystawimy osoby na prezydentów. Jak będę premierem, to uporządkuje sprawy w Polsce na każdej płaszczyźnie” – zapowiedział.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Petru stwierdził również, że Nowoczesna mogłaby poprzeć Donalda Tuska w wyborach prezydenckich.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ryszard Petru chce „nowej wizji Europy Środkowo-Wschodniej”

Kresy.pl / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz