Rosyjski dron nie szpiegował Polaków

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zakończyła postępowanie w sprawie drona, który przyleciał z obwodu kaliningradzkiego i rozbił się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Sprawa rosyjskiego drona była przedmiotem zainteresowania polskiego prokuratora od 2017 roku. To właśnie wtedy dron, który nadleciał zza granicy z Rosją rozbił się pod Kętrzynem. Miasto znajduje się 30 km od granicy rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego. Aparat latający zauważył na ziemi właściciel posesji we wsi Mała Różanka. Zawiadomił on o swoim znalezisku Straż Graniczną, która przejęła rozbitego drona i wszczęła postępowanie. Sprawa trafiła do prokuratury.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny poinformował, że śledztwo w sprawie rosyjskiego drona zostało 13 września umorzone. Śledczy nie znaleźli żadnych dowodów, że dron został użyty w Polsce do misji szpiegowskiej czy jakiejkolwiek innej działalności przestępczej.

„Na podstawie uzyskanych materiałów ustalono, że zabezpieczony bezzałogowy statek powietrzny typu dron był najprawdopodobniej wyprodukowany w Rosji, przy czym na podstawie dowodów nie można w sposób nie budzący wątpliwości stwierdzić, aby doszło do działania obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej poprzez zbieranie informacji wywiadowczych przy pomocy tego statku” – słowa Stodolnego cytuje we wtorek portal Interia.

Stodolny przyznał, że polscy śledczy nie byli w stanie ustalić kto sterował rosyjskim dronem oraz jak przedostał się on na terytorium Polski mimo, że w czasie prowadzenia sprawy współpracowali z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Czytaj także: Polak usłyszał w Rosji wyrok za szpiegostwo [+VIDEO/+FOTO]

interia.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz