Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej jednomyślnie rekomendował w piątek prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na kandydata na prezydenta RP.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, dzisiejsze obrady zarządu PO trwały ponad 5 godzin. W obradach brał udział niebędący członkiem zarządu europoseł PO Radosław Sikorski, który obok Trzaskowskiego ubiegał się o rekomendację partii. Po obradach liderzy PO i obaj kandydaci udali się na konferencję prasową do Sejmu, gdzie przewodniczący PO Borys Budka ogłosił, że jednogłośną rekomendację zarządu uzyskał Rafał Trzaskowski.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele pozostałych ugrupowań tworzących Koalicję Obywatelską: Nowoczesnej, Zielonych i Inicjatywy Polska, którzy również udzielili poparcia Trzaskowskiemu.

Akceptację dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego muszą wyrazić jeszcze rady krajowe wszystkich ugrupowań Koalicji Obywatelskiej. Prezydent Warszawy ma zamiar spotkać się z każdym z tych gremiów.

Głos na konferencji w Sejmie zabrał też przegrany konkurent Trzaskowskiego Radosław Sikorski. „Obecna władza ośmiesza Polskę w oczach świata piętrowo łamiąc konstytucję i powodując chaos tą farsą wyborczą. Zatrzymanie tego przypadło Rafałowi Trzaskowskiemu. Rafale, wygraj to, będziesz dobrym prezydentem” – mówił Sikorski.

Dotychczasowa kandydatka Małgorzata Kidawa-Błońska przekonywała, że wraz z jej rezygnacją „nic się nie zakończyło” i „mocna kampania” wciąż trwa. „Jesteśmy zdeterminowani, tworzymy dobry zespół, potrafimy działać i mam nadzieję, że za kilka tygodni będziemy mogli powiedzieć, że mamy w Polsce nowego prezydenta” – dodawała Kidawa-Błońska.

Już po konferencji w Sejmie członek zarządu PO poseł Robert Kropiwnicki zapowiedział, że wkrótce powstanie sztab kandydata Rafała Trzaskowskiego i ruszy zbieranie podpisów pod jego kandydaturą.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podawaliśmy, wcześniej w piątek Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała o wycofaniu się z wyścigu o fotel prezydenta RP.

Przypomnijmy, że jeśli Rafał Trzaskowski wygra wybory prezydenckie, rząd będzie mógł wprowadzić w Warszawie zarząd komisaryczny. Ostrzegała przed tym poprzedniczka Trzaskowskiego w warszawskim ratuszu Hanna Gronkiewicz-Waltz wzywając, by „nie oddawać Warszawy komisarzowi z PiS”. Zdaniem Gronkiewicz-Waltz kandydatem PO na prezydenta powinien zostać Radosław Sikorski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz