Zwołane zostało nadzwyczajne posiedzenie organu kierowniczego – Komitetu Politycznego partii rządzącej. Ma przedyskutować zachowanie policjantów wobec uczestników Marszu Niepodległości

Powodem nagłego zebrania kierowniczego gremium Prawa i Sprawiedliwości ma być wczorajsza aktywność policji w czasie gdy powinna ona zabezpieczać Marsz Niepodległości. Tymczasem jak komunikowało wielu jego uczestników policjanci najpierw utrudniali obywatelom dojazd samochodami na miejsce rozpoczęcia manifestacji, która w tym roku miała przybrać formułę zmotoryzowanej kawalkady, a potem agresywnie interweniowali przeciw maszerującym. Jeden z fotoreporterów został postrzelony w twarz z broni gładkolufowej. Dziennikarze zostali też zaatakowani przez funkcjonariuszy na dworcu Warszawa-Stadion.

„Czy tak to powinno wyglądać? Nie, nie powinno. I nie dziwię się tym, którzy twierdzą, że służby państwowe nie zapanowały nad sytuacją. Nie wiem, czy tak jest, nie stwierdzę tego jednoznacznie. Ale takie jest wrażenie” – powiedział anonimowo dziennikarzowi portalu gazeta.pl jeden z polityków PiS.

Inny członek partii rządzącej wypowiedział jeszcze bardziej zdecydowaną ocenę – „Jak można tłumaczyć ofensywność oddziałów zwartych policji wobec osób postronnych „przypadkiem”? Jak można „przypadkiem” trafić w twarz starszego fotoreportera, z kilku metrów, z broni gładkolufowej? Za dużo jest tych przypadków, kiedy pałami po głowach dostają przypadkowe osoby.”

Według gazeta.pl najwyższe władze poleciły już dokładne zbadanie zachowania służb w odpowiadających za nie pionach administracji. Sprawa zostanie też przedyskutowana w Komitecie Politycznym PiS czyli faktycznym gremium kierowniczym partii Jarosława Kaczyńskiego. Domagał się tego sam premier Mateusz Morawiecki.

gazeta.pl/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz