Zwołane zostało nadzwyczajne posiedzenie organu kierowniczego – Komitetu Politycznego partii rządzącej. Ma przedyskutować zachowanie policjantów wobec uczestników Marszu Niepodległości

Powodem nagłego zebrania kierowniczego gremium Prawa i Sprawiedliwości ma być wczorajsza aktywność policji w czasie gdy powinna ona zabezpieczać Marsz Niepodległości. Tymczasem jak komunikowało wielu jego uczestników policjanci najpierw utrudniali obywatelom dojazd samochodami na miejsce rozpoczęcia manifestacji, która w tym roku miała przybrać formułę zmotoryzowanej kawalkady, a potem agresywnie interweniowali przeciw maszerującym. Jeden z fotoreporterów został postrzelony w twarz z broni gładkolufowej. Dziennikarze zostali też zaatakowani przez funkcjonariuszy na dworcu Warszawa-Stadion.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Czy tak to powinno wyglądać? Nie, nie powinno. I nie dziwię się tym, którzy twierdzą, że służby państwowe nie zapanowały nad sytuacją. Nie wiem, czy tak jest, nie stwierdzę tego jednoznacznie. Ale takie jest wrażenie” – powiedział anonimowo dziennikarzowi portalu gazeta.pl jeden z polityków PiS.

Inny członek partii rządzącej wypowiedział jeszcze bardziej zdecydowaną ocenę – „Jak można tłumaczyć ofensywność oddziałów zwartych policji wobec osób postronnych „przypadkiem”? Jak można „przypadkiem” trafić w twarz starszego fotoreportera, z kilku metrów, z broni gładkolufowej? Za dużo jest tych przypadków, kiedy pałami po głowach dostają przypadkowe osoby.”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według gazeta.pl najwyższe władze poleciły już dokładne zbadanie zachowania służb w odpowiadających za nie pionach administracji. Sprawa zostanie też przedyskutowana w Komitecie Politycznym PiS czyli faktycznym gremium kierowniczym partii Jarosława Kaczyńskiego. Domagał się tego sam premier Mateusz Morawiecki.

gazeta.pl/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz