Prezydent Wrocławia zakazał Narodowego Marszu Niepodległości

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wydał we wtorek decyzję o zakazie Narodowego Marszu Niepodległości, który 11. listopada miał przejść ulicami miasta. – podało radio RMF FM.

Prezydent Wrocławia uzasadnił swoją decyzję tym, że organizator niedzielnego marszu w ciągu ostatnich czterech lat zorganizował siedem zgromadzeń i dochodziło na nich do „agresywnych zachowań względem osób, które reprezentowały inne poglądy.”

„Uczestnikami tych zgromadzeń w przeważającej mierze były osoby identyfikujące się ze środowiskami skrajnie prawicowymi, utożsamiające się z organizacjami takimi jak Młodzież Wszechpolska, ONR, Ruch Wolności oraz pseudokibice WKS Śląsk Wrocław” – napisał Dutkiewicz w decyzji o zakazie marszu.

Dutkiewicz przypomniał, że zgromadzenie organizowane przez tę samą osobę z 4. sierpnia br. zostało rozwiązane przez organ gminny na wniosek Policji z powodu „przypadków ataku uczestników zgromadzenia na osoby nie biorące w nim udziału”.

W uzasadnienia prezydenta Dutkiewicza wynika, że organizatorem zgromadzenia miał być Piotr Rybak, skazany w 2015 roku na trzy miesiące więzienia za spalenie kukły Żyda. Prezydent Wrocławia wskazał również na ten incydent jako przesłankę do zakazania marszu. Według RMF FM oganizatorem marszu był również były ksiądz Jacek Międlar.

PRZECZYTAJ:
Wrocław: Trzy miesiące więzienia za spalenie kukły Żyda. Piotr Rybak trafi za kratki
Międlar skazany na pół roku ograniczenia wolności za słowa o posłance Nowoczesnej

Międlar zapowiedział, że odwoła się od decyzji Dutkiewicza. „Nikt i nic nas nie zatrzyma. 11.11 widzimy się o 17 pod Dworcem PKP” – napisał dzisiaj na Twitterze.

Narodowy Marsz Niepodległości miał ruszyć spod Dworca PKP we Wrocławiu i przejść na Rynek Główny ulicami Kołłątaja, Skargi, Kazimierza Wielkiego i Świdnicką. Organizatorzy ocenili, że liczebność zgromadzenia wyniesie 10 tys. osób.

CZYTAJ TAKŻE: We Wrocławiu odbył się Marsz dla Izraela. Prezydent miasta: antysemityzm jest podły i cuchnący

Kresy.pl / RMF FM

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. zefir
  zefir :

  No i co Wrocławiaki zakichane?Wybieracie na ponowną kadencję lewaka Dutkiewicza,który kpi,drwi i nie przestrzega wolności konstytucyjnych,banderowski imigracyjny raj wam szykuje.Wielu waszych przodków poznało jak mordercze ukraińskie OUN-UPA smakuje.Dutkiewicz sprytnie wami manipuluje,on gorszy od kukły Żyda ,którą symbolicznie spalono.

  • Kojoto
   Kojoto :

   @dls Maverick – jakim trzeba być przygłupim ciulem albo wredną gnidą, żeby chwalić antypolskie decyzje Dupkiewicza? Za porównanie Polskich Narodowców do upadlińskich szowinistów powinno się wysłać cie na przymusowe wczasy z “Azowcami”, albo innym bydłem. Jak by coś jeszcze z twojego tyłka zostało, to z pewnością zrozumiał byś, że takie porównania są nie tylko niesłuszne. ale wręcz niesmaczne.

  • ProPatria
   ProPatria :

   @dls Maverick Amerykański kałboj w akcji, czyli żenujący tekst pewny lub prawie pewny. Ile ci należy powtarzać oszołomie, że nie ma cię u nas w kraju, nie masz pojęcia, co tu się dzieje, więc nie masz prawa nikogo i niczego oceniać. Siedzisz w ciepłej amerykańskiej norce, więc w niej siedź i nie ingeruj w sprawy Naszego kraju.