Jacek Międlar już zapowiedział, że będzie wnosił o kasację.

W 2016 roku, były zakonnik Jacek Międlar napisał o posłance Nowoczesnej Joannie Scheuring-Wielgus: „„Konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?”

Międlar zreagował na wyrok na Twitterze.  „Wyrok utrzymany. 6 m-cy ograniczenia wolności za prawdę o J. Sch-W. Będę wnosił o kasację. Ten wyrok to pogwałcenie prawa do wolności słowa” – napisał.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Z kolei Scheuring-Wielgus odniosła się wyroku słowami „Oby była to nauczka. Słowa mogą ranić”.

Międlar w przeszłości miał również problemy z wjazdem na terytorium Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku został zatrzymany przez służby graniczne i policje na lotnisku Stansted w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy zarzucają Międlarowi zamiar wygłoszenia przemówienia nawołującego do nienawiściw trakcie demonstracji Britain First, na którą został zaproszony.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Międlar ponownie nie wpuszczony do Wielkiej Brytanii

Kresy.pl / Do Rzeczy / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz