Według sondażu CBOS partia rządząca wciąż cieszy się ponad czterdziestoprocentowym poparciem wśród ankietowanych.

Z sondażu CBOS wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 46 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu. Druga Platforma Obywatelska mogłaby liczyć jedynie na 16 proc. poparcia. W Sejmie znalazłoby się również SLD (6 proc.) oraz ugrupowanie Kukiz’15 (5 proc.).

Pracownia poinformowała, że w porównaniu do badania z marca tego roku PiS oraz PO zyskały po 2 punkty proc. poparcia. SLD zyskało 1 pkt proc., a Kukiz’15 stracił 1 pkt proc.

ZOBACZ TAKŻE: Sondaż Kantar Publicis: Prawo i Sprawiedliwość traci pozycję lidera

Poniżej progu wyborczego z poparciem na poziomie 4 proc. znalazła się Nowoczesna, która straciła 2 punkty proc. oraz z 3 proc. – PSL, które również straciło 2 punkty proc. w stosunku do marca. Poza Sejmem znalazłaby się Partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego (2 proc. – bez zmian w porównaniu z marcem) oraz Partia Razem (1 proc. – 1 punkt proc. mniej niż w poprzednim sondażu).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Inną partię wskazało, tak jak jak w poprzednim sondażu CBOS – 2 proc. badanych. Również tak, jak w marcu, 14 proc. ankietowanych nie wiedziało, na kogo oddać głos.

Jeżeli wybory odbyły się na początku kwietnia to udział w nich wzięłoby ponad dwie trzecie dorosłych Polaków (69 proc.), 15 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie wie czy wzięłoby udział w wyborach, a 16 proc. oświadczyło, że na pewno nie wzięłoby w nich udziału.

Kresy.pl / insteria.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz