Według najnowszego sondażu Kantar Public Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje przewagę nad opozycją. W Sejmie znalazłoby się pięć sił politycznych.

Według najnowszego sondażu Kanta Public partią rządząca może liczyć na poparcie 36% wyborców. To spadek poparcia o jeden punkt procentowy. PiS utrzymuje dużą przewagę nad najsilniejszą partią opozycji – Platformą Obywatelską. Na tę druga partię wskazało 23% zdecydowanych na głosowanie respondentów. PO odnotowała wzrost poparcia o 1 punkt procentowy.

Trzecią siłą stał się Sojusz Lewicy Demokratycznej. Wybrało go 7% pytanych. Potwierdza to stabilną pozycję lewicowej partii ponad progiem wyborczym, wykazywaną przez szereg ostatnich sondaży. Partia zyskała także w notowaniach Kantar Public aż 3 punkt procentowe. Słabnie ruch Kukiz ’15. Poparło go tylko 6% badanych. W Sejmie mogliby się znaleźć także przedstawiciele partii Nowoczesna. Wskazało ją 5% respondentów.

Natomiast do parlamentu nie dostaliby się politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego, na które chciało oddać głos 3% pytanych. Taką samą liczbę wskazań odnotowała konserwatywno-liberalna Wolność. Skrajnie lewicowej partii Razem wskazało tylko 1%.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 6-11 kwietnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1024 pełnoletnich mieszkańców Polski, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

PAP/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      Gaetano :

      @1000_szabel Nie wiadomo, na czyje zlecenie zamówiono ten sondaż, ale niewątpliwie Ruch Narodowy jest postrzegany za zagrożenie zarówno dla pisiatych, jak i po, przy czym marginalna część elektoratu pis może rozważyć przesunięcie głosów na RN. Jego obecność w sejmie byłaby dla nich bardzo niewygodna.