Nowy sondaż przeprowadzony na zlecenie DoRzeczy.pl ponownie daje PiS poparcie na poziomie znacznie przekraczającym 40 proc. Potwierdza też słabość Nowoczesnej i możliwość powrotu SLD do Sejmu.

Według sondażu Estymatora na zlecenie DoRzeczy.pl, liderem wciąż pozostaje PiS, na które chce głosować 46,8 proc. ankietowanych. Partia Jarosława Kaczyńskiego traci jednak 3,4 punktu proc. w porównaniu z sondażem z lutego br.

Wzrost poparcia notuje druga w kolejności PO (25,7 proc., wzrost o 2,8 pkt. proc.), a także w mniejszym stopniu Kukiz’15 (7,9 proc., wzrost o 0,6 pkt. proc.) i SLD (6,8 proc., wzrost o 0,9 punktu proc.). Ponadto, próg wyborczy minimalnie przekroczyłoby PSL (5,1 proc., spadek o 0,1 pkt. proc.).

Przy takich rezultatach w wyborach, PiS mogłoby liczyć na 258 miejsc w Sejmie, czyli straciłoby 26 posłów w porównaniu do poprzedniego sondażu mniej niż w poprzednim sondażu, ale zarazem o ponad 20 więcej, niż w wyborach w 2015 roku. PO wprowadziłaby do Sejmu 139 posłów, czyli nieco więcej, niż w 2015 roku czy obecnie. Z kolei Kukiz’15 miałby 29 posłów, czyli o ponad 10 mniej, niż na początku obecnej kadencji, ale zarazem tylu, ile obecnie.

Do Sejmu nie dostałaby się Nowoczesna, na którą chciałoby głosować 4,7 proc. respondentów (wzrost o 0,6 proc.), a także partia Razem (1,7 proc., spadek o 1,3 pkt. proc.) oraz Wolność (0,6 proc.).

Przeczytaj: Sondaż Kantar Public: 37 proc. poparcia PiS, 22 proc. PO

Badanie przeprowadzono w dniach 21-22 marca 2018 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1011 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, na jaką partię będą głosować.

Czytaj także: Prawie jedna trzecia Polaków za opuszczeniem Unii Europejskiej

Dorzeczy.pl / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. MJD9
  MJD9 :

  Wszyscy oni coraz bardziej przypominają pensjonariuszy domu wariatów i wszyscy oni coraz bardziej nas przekonują, że nadają się tylko do odsunięcia i ew. umieszczeniu w ośrodkach odosobnienia.. Bo przysłowie powiada: „wariat na swobodzie największą klęską jest w przyrodzie”. Aby się tylko wreszcie uaktywnili prawdziwi rdzenni Polacy miłujący Polskę i Polaków bardziej od miłowania krajów ościennych i paru krajów dalszych mieszających nam szyki od kilkuset lat..

   • MJD9
    MJD9 :

    @jwu Tyle, że program SLD też wywodzi się z talmudu. Jak zresztą i wszystkich innych partii w sejmie w Polsce /bo przecież nie sejmie polskim. To nie jest sejm polski, to jest „sejm w Polsce”/. Pan kierownik SLD Miller mówi aktualnie prawdę o banderowcach, ale jest gigantycznie na bakier ze wszystkimi Trzema Prawami Naturalnymi, którymi to Przywilejami nasz Stwórca obdarował sprawiedliwych ludzi jeszcze w momencie stworzenia. A jak kto jest za reglamentacją Wszystkich Trzech Praw Naturalnych ludziom sprawiedliwym, za odmawianiem ludziom sprawiedliwym tych Przywilejów otrzymanych od Stwórcy, ten po prostu jest za bez – prawiem.