Według sondażu Kantar Public poparcie dla partii rządzącej nie zmieniło się w ciągu ostatniego miesiąca, podczas gdy poparcie PO wzrosło.

Kantar Public poinformował, że ​37 proc. badanych, którzy zadeklarowali chęć udziału w wyborach parlamentarnych, chce oddać głos na PiS. Na PO chce zagłosowałoby 22 proc., na Kukiz’15 – 6 proc., a na Nowoczesną 5 proc.

W porównaniu do ludowego badania Kantar Public, poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości pozostało na tym samym poziomie, ale jednocześnie poparcie dla Platformy Obywatelskiej wzrosło o 2 punkty procentowe. Poparcie dla ruchu Kukiz’15 oraz dla Nowoczesnej w porównaniu z ubiegłym miesiącem spadło w obu przypadkach o 1 punkt procentowy.

ZOBACZ TAKŻE:Sondaż: Znaczące straty PiS

Poza Sejmem znalazłyby się Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem na poziomie 4 proc. (spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu z lutym), Polskie Stronnictwo Ludowe z 2 proc. poparciem (spadek o 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim miesiącem) oraz Partia Razem z 1 proc. poparciem (spadek o 1 punkt procentowy) a także partia Wolność z 1 proc. poparciem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

20 proc. badanych które zadeklarowały chęć głosowania nie było zdecydowanych, na kogo oddałoby głos. Odsetek osób niezdecydowanych wzrósł o 3 punkty procentowe w stosunku do badania w zeszłym miesiącu.

W badaniu przeprowadzonym w marcu 60 proc. Polaków zapowiedziało swój udział w wyborach. 28 proc. wskazało opcję „zdecydowanie tak”, a 32 proc. opcję „raczej tak”. 15 proc. ankietowanych nie jest pewnych swojego udziału w wyborach, a 14 proc. zadeklarowało, że „raczej nie” weźmie udziału w wyborach. 11 proc. Polaków wybrało opcję „jeszcze nie wiem”.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz