Według sondażu Kantar Public poparcie dla partii rządzącej nie zmieniło się w ciągu ostatniego miesiąca, podczas gdy poparcie PO wzrosło.

Kantar Public poinformował, że ​37 proc. badanych, którzy zadeklarowali chęć udziału w wyborach parlamentarnych, chce oddać głos na PiS. Na PO chce zagłosowałoby 22 proc., na Kukiz’15 – 6 proc., a na Nowoczesną 5 proc.

W porównaniu do ludowego badania Kantar Public, poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości pozostało na tym samym poziomie, ale jednocześnie poparcie dla Platformy Obywatelskiej wzrosło o 2 punkty procentowe. Poparcie dla ruchu Kukiz’15 oraz dla Nowoczesnej w porównaniu z ubiegłym miesiącem spadło w obu przypadkach o 1 punkt procentowy.

ZOBACZ TAKŻE:Sondaż: Znaczące straty PiS

Poza Sejmem znalazłyby się Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem na poziomie 4 proc. (spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu z lutym), Polskie Stronnictwo Ludowe z 2 proc. poparciem (spadek o 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim miesiącem) oraz Partia Razem z 1 proc. poparciem (spadek o 1 punkt procentowy) a także partia Wolność z 1 proc. poparciem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

20 proc. badanych które zadeklarowały chęć głosowania nie było zdecydowanych, na kogo oddałoby głos. Odsetek osób niezdecydowanych wzrósł o 3 punkty procentowe w stosunku do badania w zeszłym miesiącu.

W badaniu przeprowadzonym w marcu 60 proc. Polaków zapowiedziało swój udział w wyborach. 28 proc. wskazało opcję „zdecydowanie tak”, a 32 proc. opcję „raczej tak”. 15 proc. ankietowanych nie jest pewnych swojego udziału w wyborach, a 14 proc. zadeklarowało, że „raczej nie” weźmie udziału w wyborach. 11 proc. Polaków wybrało opcję „jeszcze nie wiem”.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz