W ostatnim sondażu poparcia partii politycznych CBOS Prawo i Sprawiedliwość zanotowało poparcie na poziomie 43 proc.

Na drugą w kolejności Platformę Obywatelską zagłosowałoby 17 proc., Według CBOS do Sejmu weszłyby jeszcze Kukiz’15 z poparciem 8 proc. i Nowoczesna z 5 proc.

Poza parlamentem znalazłby się Sojusz Lewicy Demokratycznej z 4 proc. głosów, Polskie Stronnictwo Ludowe również z poparciem na poziomie 4 proc., a także partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego – 2 proc., oraz Partia Razem – 1 proc.

ZOBACZ TAKŻE: Wielka przewaga Prawa i Sprawiedliwości w sondażu

Poparcie dla PiS w stosunku do poprzedniego sondażu wzrosło o 3 punkty proc., w dla PO spadło o 2 punkty proc. Również o punkty proc. utracił Kukiz’15. 1 punkt proc. zyskała Nowoczesne. O 2 punkty proc. spadło poparcie dla SLD, o 1 punkt proc. mniejsze było poparcie dla PSL. Bez zmian w porównaniu do majowego sondażu pozostało poparcie Partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego i Partii Razem.

Niezdecydowanych było 14 proc. respondentów deklarujących udział w wyborach (wzrost o 2 punkty proc.)

W sondażu CBOS udział w wyborach zadeklarowało 66 proc. ankietowanych – 4 punkty proc. mniej w stosunku do maja. Na pewno nie zagłosowałoby 18 proc. (wzrost o 1 punkt proc.), a niezdecydowanych było 15 proc. (więcej o 2 punkty proc.)

Sondaż przeprowadzono w dniach 7-14 czerwca na liczącej 1029 osób grupie dorosłych mieszkańców Polski.

Kresy.pl / dziennik.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply