Prezydent Gniezna nie zgodził się na przeprowadzenie w mieście tak zwanego „Marszu Równości”. Manifestacja jest planowana na 13 kwietnia.

Zaplanowany na najbliższą sobotę „Marsz Równości” miał być pierwszą manifestacją homoseksualistów i ich sympatyków w Gnieźnie. Jednak jej przeprowadzenie stoi pod znakiem zapytania ze względu na decyzję włodarza miasta Tomasza Budasza, który zakazał tego rodzaju manifestacji. „Szanuję prawa każdej grupy społecznej do manifestowania swoich poglądów, niemniej bezpieczeństwo i spokój mieszkańców są dla mnie najważniejsze” – wywodzący się z Platformy Obywatelskiej prezydent uzasadnił swoją decyzję.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Do zakazania manifestacji homoseksualizmu wezwał prezydenta Gniezna szereg organizacji w tym Młodzież Wszechpolska. Narodowcy i kibice zaplanowali organizację kontrwystąpień gdyby jednak „Marsz Równości” miał dojść do skutku. Skłoniło to Budasza do przyjęcia, że „w jednym miejscu i czasie spotkają się ze sobą bardzo zantagonizowani przedstawiciele rożnych grup społecznych, m.in. zwolennicy środowisk LGBT, a także grupy radykalno-prawicowe, kibicowskie i tym podobne”. Biorąc pod uwagę, że tego rodzaju konfrontacje miały raczej gwałtowny przebieg, prezydent Gniezna uznał, iż „Marsz Równości” stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców miasta, a także może spowodować „zniszczenia infrastruktury miejskiej, witryn sklepowych, mienia mieszkańców w tym np. parkujących aut czy ogródków kawiarnianych”.

Jak zadeklarował prezydent Budasz „właśnie w obawie o zdrowie i życie oraz bezpieczeństwo, mienie mieszkańców i przebywających w tym czasie gości, jako prezydent – osoba odpowiedzialna za porządek społeczny, postanowiłem nie wyrażać zgody na żadne z tych zgromadzeń”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Prezydent Gniezna został już skrytykowany przez lidera partii Wiosna i homoseksualistę Roberta Biedronia, a także przez przewodzącego skrajnie lewicowej partii Razem Adriana Zandberga.

Czytaj także: W Warszawie protestowano przeciwko „Deklaracji LGBT+” Trzaskowskiego [+VIDEO]

polsatnews.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz