Premier Morawiecki nie bez problemów wyleciał z Karlowych Warów, gdzie spotkał się z premierem Babiszem.

Z dwugodzinnym opóźnieniem wystartował z Karlowych Warów samolot z premierem Mateuszem Morawieckim na pokładzie. Wcześniej pilot wyhamował maszynę na pasie startowym, gdy była już rozpędzona. Samolot musiał przejść przegląd techniczny. – podała w piątek telewizja Polsat News.

Jak podała reporterka stacji Olga Owczarek, która towarzyszyła premierowi, wylot samolotu był planowany na godzinę 17. W trakcie procedury startu, gdy maszyna była już rozpędzona, samolot został zatrzymany. Kapitan poinformował, że jest usterka i należy sprawdzić maszynę. Pasażerowie w tym czasie czekali w terminalu. Nie było wiadomo, zostanie podstawiony samolot zastępczy. Po dwóch godzinach usterkę usunięto i poinformowano, że delegacja wróci do Polski tym samym samolotem.

W Karlowych Warach Mateusz Morawiecki spotkał się z premierem Czech Andrejem Babiszem przy okazji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Tematem rozmów premierów były kwestie gospodarcze, polityka migracyjna a także wykorzystanie funduszy europejskich. Morawiecki oceniał, że stosunki Polski i Czech są „znakomite”, natomiast Babisz nazywał je „ponadstandardowymi”. Premier Czech żartował, że tak często spotyka się z Morawieckim, że zastanawia się, czy nie widzi go częściej od swojej żony.

Premierzy Polski i Czech spotkali się także w Karlowych Warach z przedsiębiorcami i wzięli udział w pokazie wersji reżyserskiej filmu „Rain Man”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Media: Haubice Goździk z Czech trafią przez Polskę na Ukrainę

Kresy.pl / Polsat News / PAP

Polsat: samolot z premierem Morawieckim miał usterkę w Czechach
Oceń ten artykuł

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz