Defence Blog cytując serwis Aktuality.sk poinformował, że czeskie haubice samobieżne Goździk zostaną przekazane Ukrainie za pośrednictwem polskiej firmy Wtórplast.

Jak podaje Defence Blog, w Czechach trwają przygotowania do dostawy na Ukrainę haubic samobieżnych 2S1 Goździk. Pojazdy pochodzące ze składów czeskiej armii zostaną wyremontowane przez Czechoslovak Group w Czechach, by później trafić na Ukrainę za pośrednictwem polskiej firmy Wtórplast.

Według służby prasowej Czechoslovak Group samobieżne haubice 2S1 Goździk, które trafią na Ukrainę były wyprodukowane w Polsce i pozostawały w służbie czeskiej armii do początku pierwszej dekady XXI wieku, kiedy zaczęły być wycofywane.

ZOBACZ TAKŻE: Media: Polska broń sprzedana Ukrainie trafiła do Afryki

Rzecznik Czechoslovak Group Andrej Cirtek poinformował, że zgodę na eksport haubic na Ukrainę przez Polskę wydał już odpowiedni czeski organu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Haubica samobieżna 2S1 Goździk jest wyposażona w armatę kalibru 122 m wraz z systemem wspomagającym ładowanie. Maksymalna szybkość ostrzału to 4-5 strzałów na minutę.

Kresy.pl / defence-blog.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz