PiS wciąż na czele sondaży

W dwóch sondażach, których wyniki opublikowano we wtorek, Prawo i Sprawiedliwość znalazło się na pierwszym miejscu ze porą przewagą nad polityczną konkurencją.

W sondażu pracowni Social Changes przeprowadzonym dla portalu wPolityce.pl partia rządząca uzyskała poparcie na poziomie 41 proc. – tyle samo, ile podczas badania w poprzednim tygodniu. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego wyprzedziło Koalicję Obywatelską, na którą chciałoby zagłosować 24 proc. badanych – o 1 pkt. proc. mniej niż tydzień temu. Na trzecim miejscu znalazła się Lewica z 16 proc. (minus 1 pkt. proc.). Dwucyfrowy wynik uzyskałoby Polskie Stronnictwo Ludowe (10 proc., o 2 pkt. proc więcej niż przed tygodniem). Do Sejmu weszłaby także Konfederacja z 8 proc. (minus 1 pkt. proc.). Badanie Social Changes nie uwzględniało niezdecydowanych.

Nieco inne wyniki pokazał sondaż IBRiS wykonany na zlecenie „Rzeczpospolitej”, w którym uwzględniono 12,4 proc. niezdecydowanych, na kogo oddać swój głos. W sondażu tym swoje poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowało 37,3 proc. ankietowanych. Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na 26,9 proc. głosów. Na trzecim miejscu znalazła się Lewica, jednak z poparciem tylko 12,9 proc. Do Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja z 5 proc. poparciem. Sondaż IBRiS znacząco różni się od sondażu Social Changes, jeśli chodzi o poparcie PSL. Ludowcy (wraz z Kukiz’15) nie przekroczyliby nawet progu wyborczego (4,7 proc.). Na pozostałe partie chciałoby głosować 0,7 proc. ankietowanych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Andrzej Duda najsilniejszy wśród kandydatów

Kresy.pl / wpolityce.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz