Najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych wskazuje, że urzędujący prezydent cieszy się największym poparciem Polaków.

W sondażu IBRiS chęć głosowania na urzędującego prezydenta wyraziło 44 proc. respondentów. Wyraźniej mniejsze poparcie uzyskała kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska na którą chciało głosować 23,3 proc. badanych. Na 7 proc. poparcia może liczyć przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Natomiast 6,6 proc. respondentów wybrało kandydata lewicowej koalicji Roberta Biedronia. Publicysta i były prowadzący programu rozrywkowego telewizji TVN Szymon Hołownia został wybrany przez 5,7 proc. respondentów, a Krzysztof Bosak, startujący w prawyborach Konfederacji, otrzymał 5,1 proc. wskazań. 8,2 proc. pytanych nie potrafiło wybrać kandydata na którego zagłosowałoby w wyborach prezydenckich.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

IBRiS przeprowadził też badanie sympatii partyjnych. W badaniu tym 37,2 proc respondentów zadeklarowało oddanie głosu na Prawo i Sprawiedliwość. 26,9 proc. wybrało Koalicję Obywatelską. 12,9 proc. chciało głosować na koalicję partii lewicowych. 5 proc. respondentów wybrało Konfederację Wolność i Niepodległość. Do Sejmu nie weszliby natomiast kandydaci PSL i Kukiz ’15, które w sondażu poparło 4,7 proc. pytanych. 0,7 proc. respondentów chciało glosować na inne partie, a 12,4 proc. nie potrafiło określić jakie stronnictwo poparłoby w wyborach.

Czytaj także: Bosak zwycięski po zakończeniu regionalnego etapu prawyborów prezydenckich w Konfederacji

„Rzeczpospolita”/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz