Gdyby wybory do Europarlamentu odbyły się w ostatnich dniach, jedynie trzy ugrupowania przekroczyłyby próg wyborczy – wynika z sondażu Indicator dla Wiadomości TVP. Zwycięzcą wyborów zostałoby Prawo i Sprawiedliwość.

Jak podało we wtorek TVP Info, pierwsze miejsce w sondażu zajęło Prawo i Sprawiedliwość, na które chciało głosować 40,9 proc. ankietowanych. Partia rządząca o 4,9 pkt. procentowych wyprzedziłaby Koalicję Europejską, która uzyskała wynik 36 proc. Swoich przedstawicieli wprowadziłaby jeszcze do Parlamentu Europejskiego Wiosna Roberta Biedronia (7,4 proc.).

Według sondażu pod progiem wyborczym znalazłyby się Kukiz’15 (4,5 proc.), Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy (3,1 proc.) oraz Lewica Razem (2,4 proc.).

Na inne ugrupowania chciało głosować jedynie 0,9 proc. ankietowanych. Tylko 4,8 proc. uczestników sondażu nie wiedziało, na kogo odda swój głos.

Sondaż został przeprowadzony metodą średniej ważonej. Badaniu poddano reprezentatywną grupę 6,5 tysiąca osób, które najpóźniej 26. maja będą miały ukończone 18 lat.

Przypomnijmy, że korzystniej dla Kukiz’15 i Konfederacji kształtowały się w ubiegłym tygodniu wyniki sondażu przeprowadzonego przez Kantar Polska na zlecenie tygodnika „Polityka”. Przekroczyłyby one próg wyborczy z wynikami odpowiednio 6 i 5 proc. Największe poparcie odnotowało PiS (35 proc.) oraz Koalicja Europejska (23 proc.). Trzecie miejsce zajęła Wiosna, na którą chciało głosować 8 proc. respondentów. Wyborcy niezdecydowani stanowili w badaniu aż 21 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Sondaż CBOS: tylko trzy partie w Sejmie

Kresy.pl / TVP Info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz