Gdyby w kwietniu odbyły się wybory parlamentarne, zdecydowanie wygrałaby je koalicja z udziałem Prawa i Sprawiedliwości. Do Sejmu weszłyby jeszcze tylko Platforma Obywatelska i Wiosna. – pisze PAP powołując się na wyniki sondażu CBOS.

Na Zjednoczoną Prawicę (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie) w sondażu CBOS chciało głosować 43 proc. ankietowanych, którzy zamierzali wziąć udział w wyborach. Platforma Obywatelska otrzymałaby 18 proc. zdecydowanych wyborców, a Wiosna Roberta Biedronia – 5 proc.

Według PAP poniżej progu wyborczego znalazłyby się Kukiz’15 i PSL uzyskując po 4 proc. głosów. Na dalszych miejscach uplasowały się: SLD i Nowoczesna (po 2 proc.) oraz Partia Razem i Ruch Narodowy (po 1 proc.).

W porównaniu z marcem br. poparcie dla koalicji z udziałem PiS wzrosło o 1 pkt. procentowy. PO zanotowała spadek poparcia o 2 pkt. procentowe, a Wiosna – o 1 pkt. procentowy, podobnie jak Kukiz’15. Poparcie dla PSL pozostało bez zmian.

Chęć uczestniczenia w wyborach zadeklarowało 74 proc. uprawnionych. 12 proc. nie było pewnych odnośnie swojego uczestnictwa a 14 proc. wiedziało na pewno, że nie pójdzie do urn.

Zdaniem CBOS wysokie poparcie dla partii rządzącej jest związane z obietnicami wyborczymi związanymi z kampanią do Europarlamentu („piątka Kaczyńskiego”).

Badanie przeprowadzono w dniach 4-11. kwietnia na reprezentatywnej grupie 1125 dorosłych mieszkańców Polski.

CZYTAJ TAKŻE: W nowym sondażu tłok przy pierwszym miejscu i progu wyborczym

Kresy.pl / PAP

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • jwu
   jwu :

   Nie ma (konfederacji) i boję się ,że tak pozostanie ?Bo są siły ,które zrobią wszystko ,by Konfederacja nie weszła do tej szerszej polityki.A poza tym,w Polsce jest za niska świadomość dotycząca ww.Dla przeciętnego nieuświadomionego Polaka (a takich jest niestety b.wielu) są to pospolici faszyści ,naziole ,a w skrajnych przypadkach hitlerowcy.Takie opinie, słyszałem
   (nawet) wśród swoich znajomych.