Media donoszą o tym, kto padnie ofiarą decyzji „personalnych” zapowiedzianych przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Stanowiska stracić mają minister finansów Tadeusz Kościński oraz jego zastępca Jan Sarnowski, jak przekazał portal Rmf24.pl, powołując się na informacje nieoficjalne. To właśnie ich resort odpowiadał przede wszystkich za przygotowanie wielkiej reformy podatkowej wpisanej w projekt Polskiego Ładu, który jest przedmiotem nasilonej krytyki.

Do krytyki przyłączył się w środę sam prezes partii rządzącej. „Stało się coś więcej niż niewłaściwego. Przypuszczam, że ci, którzy to przygotowywali na poziomie politycznym, półpolitycznym, niezupełnie zapanowali nad tym, co jest im podległe i tam, być może, zadziałał brak dostatecznych kwalifikacji, być może także i brak dobrej woli” – stwierdził w wywiadzie dla PAP Kaczyński. Prezes PiS zapowiedział w związku z tym „radykalną naprawę”, zakładającą „decyzje o charakterze politycznym, w tym personalne”, zacytował portal rp.pl.

Według Rmf24.pl decyzja w sprawie dymisji Kościńskiego i jego zastępcy już zapadła. Podjęło ją kierownictwo PiS na swoim ostatnim posiedzeniu. Jednak nie nastąpi ona wcześniej niż poprawienie Polskiego Ładu, które ma przeprowadzić właśnie Kościński.

 

Polski Ład to wielki program ogłoszony przez obóz rządzący jeszcze w maju zeszłego roku. Jego kluczowym elementem miała być reforma podatkowa obniżająca PIT dla osób mniej zarabiających. Tymczasem w praktyce wkrótce po jej wdrożeniu znaczne grupy obywateli poniosły wyższe koszty zaliczek podatkowych. Reforma ta spotkała się z krytyką samych urzędników skarbowych.

rmf24.pl/rp.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz