Lokalny portal dolnośląski informuje o zatrzymaniu w regionie dwóch transportów śmieci przez Krajową Administrację Skarbową, jednego z Czech, drugiego z Niemiec.

Portal eluban.pl, powołując się na informacje Krajowej Administracji Skarbowej, pisze o zatrzymaniu ciągnika siodłowego w okolicach przejścia granicznego w Jędrzychowicach. Zatrzymania dokonano „z początkiem lipca”. Funkcjonariusze KAS przeprowadzili kontrolę ładunku. Zgodnie z dokumentami przewozowymi, na naczepie powinny znajdować się śmieci przygotowane do utylizacji w województwie śląskim, gdzie zmierzała ciężarówka. Jednak kontrola ujawniła 24 tony nieposortowanych i rozdrobnionych odpadów tekstylnych, plastykowych, papierowych i gumowych. Cały ładunek wydzielał silny, nieprzyjemny zapach. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali transport, sporządzili dokumentację i zwrócili się o opinię do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu – delegatury w Jeleniej Górze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

WIOŚ uznał transport za łamiący prawo. Na tej podstawie kierowca został ukarany mandatem, a sprawę wobec firmy realizującej przewóz prowadzi Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu. Towar i pojazd zostały zabezpieczone na parkingu.

Kilka dni potem funkcjonariusze KAS zatrzymali w okolicy przejścia granicznego w Jakuszycach ciągnik siodłowy z Czech. Przewoził on śmieci w postaci plastikowych butelek, które miały trafić do firmy działającej w województwie mazowieckim. Kierowca nie dysponował jednak dokumentami niezbędnymi przy wykonywaniu transportu odpadów. Pojazd został zatrzymany, a funkcjonariusze także zwrócili się o opinię do WIOŚ.

Ilość odpadów sprowadzanych do Polski szybko rośnie. W zeszłym roku do naszego kraju przywieziono trzykrotnie więcej śmieci niż w 2015 r.

eluban.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz