Ustawa 447 oznacza, że Polacy będą musieli zapłacić Żydom za niemieckie zbrodnie – uważa Stanisław Michalkiewicz.

Publicysta Stanisław Michalkiewicz skomentował dla portalu Polonia Christiana podpisanie przez prezydenta USA ustawy 447 o wspieraniu restytucji mienia ofiar Holokaustu. W jego opinii Donald Trump składając podpis pod ustawą sprawił, że Polska ostatecznie znalazła się po stronie przegranych w II wojnie światowej.

– 9 maja 2018 roku Polska ostatecznie przegrała II Wojnę Światową. Jak inaczej to nazwać? Ustawa 447 oznacza bowiem, że Polacy będą musieli zapłacić Żydom 300 mld dolarów za to, że w czasie II Wojny Światowej Niemcy ich mordowali – powiedział Michalkiewicz w rozmowie z Pch24.pl.

Publicysta zwrócił także uwagę na bierność polskiego rządu podczas prac legislacyjnych nad ustawą w USA a także przemilczanie tej sprawy w „największych ośrodkach opiniotwórczych”. Michalkiewicz skrytykował również polskie społeczeństwo, które jego zdaniem nie interesuje się „nadciągającą grabieżą polskiego majątku”, lub przyjmuje za dobrą monetę zapewnienia rządu, że ustawa nie zagraża Polsce. „Normalny naród zdmuchnąłby takie władze niczym tornado, a nasz naród… Zostawię to bez komentarza” – mówił publicysta.

Przypomnijmy, że w środę 9. maja prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę JUST Act 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today) dotyczącą zwrotu mienia ofiar Holokaustu. Ustawa pozwala na wspieranie przez rząd Stanów Zjednoczonych roszczeń majątkowych organizacji żydowskich. Dokument ten otwiera drogę do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego. Chodzi głównie o znajdujące się w Polsce nieruchomości, które zgodnie z prawem przeszły na własność samorządu terytorialnego lub skarbu państwa.

Zgodnie z ustawą Departament Stanu został zobowiązany do przygotowania w ciągu 18 miesięcy raportu odnośnie tego, jak poszczególne kraje realizują obowiązek restytucji mienia ofiar Holokaustu. Później raport ma być aktualizowany. Jak pisało RMF FM, państwa opóźniające się ze zwrotem mienia „mogą znaleźć się na cenzurowanym”.

CZYTAJ TAKŻE: Michalkiewicz: o czym do diabła Kaczyński rozmawiał z Tillersonem, jeśli nie o amerykańskiej ustawie 447?

Kresy.pl / pch24.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. tagore
  tagore :

  Michalkiewicz przegina nieco,ale niewątpliwie autorzy tej ustawy i Trump chyba zdołają zniszczyć stosunki polsko amerykańskie i polsko Izraelskie. Putin chyba nie marzył o takim sukcesie.Amerykanie jak zwykle działają przyjmując za pewnik podporządkowanie się sojusznika swoim widzimisiom.

  • lp
   lp :

   @tagore Przegina? Stawia prawidłową diagnozę relacji polsko-żydowsko-usmańskich. Taki rozwój wypadków dotyczących dojenia Polaków przez Żydów przewidywał od lat i niestety miał rację. Najsmutniejsza w tym wszystkim jest prawda o współczesnych Polakach – w większości mamy w d() los naszego własnego kraju ale zapłacimy za to straszną cenę.