Ustawa 447 oznacza, że Polacy będą musieli zapłacić Żydom za niemieckie zbrodnie – uważa Stanisław Michalkiewicz.

Publicysta Stanisław Michalkiewicz skomentował dla portalu Polonia Christiana podpisanie przez prezydenta USA ustawy 447 o wspieraniu restytucji mienia ofiar Holokaustu. W jego opinii Donald Trump składając podpis pod ustawą sprawił, że Polska ostatecznie znalazła się po stronie przegranych w II wojnie światowej.– 9 maja 2018 roku Polska ostatecznie przegrała II Wojnę Światową. Jak inaczej to nazwać? Ustawa 447 oznacza bowiem, że Polacy będą musieli zapłacić Żydom 300 mld dolarów za to, że w czasie II Wojny Światowej Niemcy ich mordowali – powiedział Michalkiewicz w rozmowie z Pch24.pl.

Publicysta zwrócił także uwagę na bierność polskiego rządu podczas prac legislacyjnych nad ustawą w USA a także przemilczanie tej sprawy w „największych ośrodkach opiniotwórczych”. Michalkiewicz skrytykował również polskie społeczeństwo, które jego zdaniem nie interesuje się „nadciągającą grabieżą polskiego majątku”, lub przyjmuje za dobrą monetę zapewnienia rządu, że ustawa nie zagraża Polsce. „Normalny naród zdmuchnąłby takie władze niczym tornado, a nasz naród… Zostawię to bez komentarza” – mówił publicysta.

Przypomnijmy, że w środę 9. maja prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę JUST Act 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today) dotyczącą zwrotu mienia ofiar Holokaustu. Ustawa pozwala na wspieranie przez rząd Stanów Zjednoczonych roszczeń majątkowych organizacji żydowskich. Dokument ten otwiera drogę do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego. Chodzi głównie o znajdujące się w Polsce nieruchomości, które zgodnie z prawem przeszły na własność samorządu terytorialnego lub skarbu państwa.

Zgodnie z ustawą Departament Stanu został zobowiązany do przygotowania w ciągu 18 miesięcy raportu odnośnie tego, jak poszczególne kraje realizują obowiązek restytucji mienia ofiar Holokaustu. Później raport ma być aktualizowany. Jak pisało RMF FM, państwa opóźniające się ze zwrotem mienia „mogą znaleźć się na cenzurowanym”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Michalkiewicz: o czym do diabła Kaczyński rozmawiał z Tillersonem, jeśli nie o amerykańskiej ustawie 447?

Kresy.pl / pch24.pl

Michalkiewicz o podpisaniu ustawy 447: Polska ostatecznie przegrała II wojnę światową
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. tagore
    tagore :

    Michalkiewicz przegina nieco,ale niewątpliwie autorzy tej ustawy i Trump chyba zdołają zniszczyć stosunki polsko amerykańskie i polsko Izraelskie. Putin chyba nie marzył o takim sukcesie.Amerykanie jak zwykle działają przyjmując za pewnik podporządkowanie się sojusznika swoim widzimisiom.

    • lp :

      @tagore Przegina? Stawia prawidłową diagnozę relacji polsko-żydowsko-usmańskich. Taki rozwój wypadków dotyczących dojenia Polaków przez Żydów przewidywał od lat i niestety miał rację. Najsmutniejsza w tym wszystkim jest prawda o współczesnych Polakach – w większości mamy w d() los naszego własnego kraju ale zapłacimy za to straszną cenę.