W pierwszy dzień Bożego Narodzenia ktoś włamał się do kościoła w podgorzowskim Jeninie i zniszczył wyposażenie świątyni. Natomiast w samym Gorzowie Wielkopolskim ktoś włamał się do skarbony w katedrze.

Do obu zdarzeń doszło 25 grudnia wieczorem. Policja otrzymała zgłoszenie o uszkodzeniu drzwi wejściowych do kościoła pw. św. Michała Archanioła. Przybyły patrol stwierdził, że przez uszkodzone drzwi sprawca lub sprawcy dostali się do środka i zniszczyli elementy wyposażenia kościoła, m.in. krzyże. Z doniesień Gazety Lubuskiej wynika także, iż podpalono ławki.

Na miejscu pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza, wykonano oględziny pod nadzorem technika kryminalisty. Policjanci użyli też psów tropiących. Sprawców nie udało się jednak ująć. W sprawie dewastacji toczy się postępowanie. Sprawcy mogą też odpowiedzieć za obrazę uczuć religijnych.

Mieszkańcy wsi zamieścili na Facebooku apel o zgłaszanie się świadków dewastacji. Zdaniem miejscowych sprawców musiało być kilku.

W tym samym czasie w pobliskim Gorzowie Wielkopolskim ktoś włamał się do skarbony znajdującej się w kaplicy katedralnej przy ulicy Wełniany Rynek i ukradł nieustaloną kwotę pieniędzy. Policjanci zabezpieczyli ślady włamania. Sprawcy lub sprawcom grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Profanacja kościoła w Szczecinie. Seria antykościelnych wystąpień trwa

Kresy.pl / gazetalubuska.pl / gorzowianin.com / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz