Operator największej sieci bankomatów w Polsce Euronet wprowadza limit na wypłaty z ze swoich urządzeń. Tłumaczy to zwiększoną aktywnością klientów.

O decyzji kierownictwa Euronetu poinformowała w poniedziałek telewizja TVN24. „Z uwagi na znaczny wzrost wartości jednostkowej wypłaty gotówki w ostatnich miesiącach, wprowadziliśmy w części naszych urządzeń tymczasowy limit jednorazowej transakcji w wysokości 1000 PLN” – portal telewizji przytoczył informację od Ewy Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak wytłumaczyła Miziołek – „limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki w sieci Euronet”. Przedstawicielka Euronet napisała o technicznych ograniczeniach dystrybucji gotówki – „W ramach jednej wypłaty bankomaty i wpłatobankomaty Euronet Polska wydają maksymalnie 40 banknotów. Jest to limit techniczny urządzenia określający maksymalną liczbę banknotów, które maszyna możne zadysponować w trakcie jednej transakcji. W zależności od rodzaju urządzenia, bankomaty sieci Euronet Polska wypłacają banknoty o nominałach: 20, 50 i 100 zł. W związku z tym, mogą mieć miejsce sytuacje, gdy maksymalna kwota wypłaty w danym momencie wyniesie 800 zł w przypadku, gdy w bankomacie pozostaną jedynie banknoty o nominale 20 zł”.

Miziołek zaznaczyła, że w niektórych bankomatach kwoty wypłat mogą być nawet mniejsze – „w przypadku pojedynczych urządzeń może również zdarzyć się sytuacja, że z uwagi na kończący się zapas banknotów w urządzeniu, wypłata żądanej kwoty może być chwilowo niemożliwa i wówczas rekomendowana jest niższa kwota wypłaty”.

Jak podkreśla TVN24 Euronet to operator największej sieci bankomatów i wpłatomatów w Polsce. Zarządza on siecią około 7600 tego rodzaju urządzeń.

Czytaj także: Usługi bankowe, m. in. korzystanie z bankomatu mogą podrożeć. Powód – VAT za obrót gotówką

tvn24.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz