Władze wiejskiej gminy Kościelisko na Podhalu przyjęły uchwałę, która ogranicza możliwość umieszczania plakatów i banerów reklamowych w przestrzeni publicznej.

18 czerwca zaczęła obowiązywać majowa uchwała rady gminy Kościelisko ustalająca zasady umieszczania szyldów i banerów reklamowych na nieruchomościach, w tym tych, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Każdy właściciel nieruchomości ma prawo do umieszczenia na niej maksymalnie dwóch szyldów o maksymalnej powierzchni 2 metrów kwadratowych każdy, informuje portal Urbnews. Jeden szyld będzie mógł być umieszczany bezpośrednio na budynku, drugi na ogrodzeniu posesji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według portalu, Kościeliska są pierwszą gminą na Podhalu, która wprowadziła regulacje w zakresie umieszczania reklam w przestrzeni publicznej i trzecią w cały województwie małopolskim. Wcześniej podobne obostrzenia wprowadzono także w Bochni i Nowym Sączu.

W Kościelisku szyldy w postaci malowanych lub naklejanych treści na szybach witryn będą dopuszczalne tylko na obiektach handlowych i gastronomicznych. Władze zakazały natomiast instalacji telebimów i reklam diodowych. Uregulowano także możliwość ustawiania drogowskazów: słupek nie powinien być wyższy niż 3 m a sama tabliczka w formie strzałki nie powinna być większa niż 85 cm na 25 cm i musi być wykonana z drewna.

Poza terenem zabudowanym umieszczanie stałych reklam zostało całkowicie zabronione.

„Nowe ogrodzenia zabudowań od strony dróg publicznych i wewnętrznych mogą być wykonane wyłącznie z drewna, a do ich zabezpieczania nie wolno stosować farb kryjących strukturę drewna. Zakazano używania elementów z blachy, siarek plastikowych czy poliwęglanu. Ustalono także maksymalną wysokość grodzeń na 180 cm” – napisał Urbnews.

Czytaj także: Biedronka przygotowała film promocyjny w języku ukraińskim [+VIDEO]

urbnews.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz