Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali we wtorek rano byłego senatora Prawa i Sprawiedliwości Stanisława K.

W tym samym czasie co byłego senatora PiS zatrzymano też jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jak informuje TVP Info wszyscy troje zostali zatrzymani w sprawie łapówek sięgających wartości milionów złotych.

Rzecznik CBA Temistokles Brodowski poinformował, że sprawa w ramach której dokonano wtorkowych zatrzymań dotyczy „podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji”. W sprawie tej jest już 24 oficjalnych podejrzanych. Brodowski powiedział, że “były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach”.

Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło jeszcze w grudniu 2017 r. Już wtedy zatrzymano Grzegorza K., syna jednego z małopolskich senatorów PiS. Sam Stanisław K. został szybko zawieszony w członkostwie w Prawie i Sprawiedliwości.

tvp.info/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply