We wtorek CBA zatrzymało cztery osoby w związku z korupcją, wśród nich syna Stanisława Koguta, jednego z małopolskich senatorów PiS.

Dziennikarz „Wiadomości” TVP Marcin Tulicki poinformował na Twitterze, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek cztery osoby, w tym syna senatora PiS. Wśród zatrzymanych są również biznesmen z branży nieruchomości i prezes Małopolskich Dworców Autobusowych. Chodzi o śledztwo ws. korupcji – łapówek na ponad milion złotych, a także powoływanie się na wpływy.

Tulicki podał, że CBA przeszukuje mieszkanie senatora PiS. Nie wiadomo na razie, o kogo dokładniej chodzi.

Według nieoficjalnych informacji podanych przez TVP Info, zatrzymany wiceprezes fundacji to Grzegorz K. – syn obecnego senatora PiS. Prezes firmy deweloperskiej to Przemysław K.

Zatrzymania potwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA, ale nie podał imion ani inicjałów zatrzymanych. Powiedział, że zatrzymania nastąpiły w ramach działań własnych krakowskiej delegatury CBA, prowadzonych od roku w dwóch wątkach korupcyjnego śledztwa na dużą skalę.– Sprawa dotyczy korzyści majątkowych łącznie na 1,17 mln zł – dodał Kaczorek. Zaznaczył, że czynności z zatrzymanymi trwają. Przeszukiwane są też ich mieszkania i biura.

Czytaj także: CBA zatrzymało 10 dyrektorów sądów

[AKTUALIZACJA]

Jak podało radio RMF FM, CBA zatrzymało syna senatora PiS Stanisława Koguta. W rozmowie z radiem mówił, że nie widzi niczego nadzwyczajnego w całej sprawie:

-Każdy ma prawo przeszukać i przesłuchać. Ja nie wiem o co chodzi. Mam zaufanie do wszystkich dzieci, nie tylko do syna. Nie podejrzewam go o jakieś przestępcze działania. Mam też zaufanie do działań CBA.

Reporterzy śledczy RMF FM podają, że w sprawie chodzi o zakup hotelu Cracovia przez inwestora z branży nieruchomości.

twitter.com / DoRzeczy.pl / tvp.info / rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply