Geronimo Martins, spółka będąca posiadaczem sieci sklepów Biedronka przygotowała promocyjne nagranie skierowane specjalnie do Ukraińców.

Film pojawił się na serwisie Youtube. Pokazuje Walerię Serdiuk, która przyjechała do Polski z Ukrainy w 2012 r. a od 2017 r. pracuje właśnie w sieci sklepów Biedronka w Poznaniu. Ukrainka chwali warunki pracy dla Geronimo Martins. Zadeklarowała, że jest tak zadowolona, iż skutecznie poleciła ją swoim znajomym z Ukrainy, za co zresztą także została wynagrodzona specjalną premią.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Cały film jest nagrany w języku ukraińskim. Kwestie wypowiadane przez Walerię są tłumaczone podpisami w języku polskim, ale już nie napisy informacyjne po ukraińsku, które także pojawiają się na nagraniu.

Film to nie jedyne działanie obliczone na ściągnięcie pracowników z Ukrainy podjęte przez właściciela Biedronki. Jak poinformował w czwartek portal Wirtualnemedia.pl firma umieściła na swojej stronie internetowej w zakładce „kariera” informacje w języku ukraińskim. Także infolinia Biedronki działa w godzinach 8-22 nie tylko po polsku ale i po ukraińsku.

„Udogodnienia te są reakcją naszej sieci na zmieniający się rynek pracy, który wymaga od pracodawców elastycznego podejścia i zrozumienia potrzeb kandydatów. Według danych GUS* co roku zwiększa się liczba zezwoleń na prace przyznawana cudzoziemcom – w 2018 r. takich pozwoleń było 328,8 tys., czyli blisko pięciokrotnie więcej w porównaniu do 2015 r. Ukraińcom wydano 72,5 proc. z tych zezwoleń. Dane GUS pokazują też, że obywatele tego kraju coraz częściej planują zostać w Polsce na studia i związać zamieszkać tu na stałe” – portal cytuje Martę Śliwińską, starszego menedżera ds. budowania wizerunku pracodawcy w Jeronimo Martins Polska.

Czytaj także: Na progu imigracyjnej katastrofy. Skończymy jak Niemcy, Francuzi i Brytyjczycy?

wirtualnemedia.pl/kresy.pl

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz