Konfederacja Wolność i Niepodległość zaprezentowała w czwartek liderów swoich list wyborczych i rozpoczęła kampanię wyborczą do Sejmu.

Prezentacja „jedynek” Konfederacji odbyła się w Centrum Medialnym Sejmu. Nie obyło się bez komplikacji, ponieważ z powodu awarii automatu do prześwietlania bagażu dwóch strażników sejmowych było zmuszonych ręcznie sprawdzić konfederatów. „Utrudniają do końca!” – napisał na Twitterze Krzysztof Bosak skarżąc się także na udostępnienie Konfederacji przez władze Sejmu zbyt małej sali.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Liderzy Konfederacji podkreślali sprawność, z jaką ugrupowaniu udało się zebrać wymaganą liczbę podpisów. „Na trzy dni przed terminem mieliśmy pewność rejestracji, zgłosiliśmy komitety. Zebraliśmy prawie trzy razy więcej głosów, niż to było potrzebne.” – mówił Janusz Korwin-Mikke. Zdaniem Roberta Winnickiego wystawienie list we wszystkich okręgach świadczy o tym, że Konfederacja jest „w pierwszej lidze politycznej w Polsce”. Grzegorz Braun zapowiadał „krew, pot i łzy”, ale także krótką i skuteczną kampanię wyborczą. W opinii liderów Konfederacji ugrupowanie będzie miało w przyszłym Sejmie kilkudziesięciu posłów.

W trakcie prezentacji Konfederacja przedstawiała się jako jedyny komitet „antysystemowy” spoza układu Okrągłego Stołu, który stanie do walki z „bandą czworga” czyli czterema ugrupowaniami głównego nurtu. Nie dopuście do tego, żeby ta kampania wyborcza rozgrywała się wyłącznie w czworokącie „bandy czworga”, układu okrągło-stołowego. Pokazujcie to, co jest już faktem. O nic innego nie prosimy. Prosimy o obiektywizm, prosimy o notowanie tego, co jest rzeczywistością polityczną. A rzeczywistością jest fakt reprezentowania „antysystemu” jedynie przez Konfederację – prosił dziennikarzy Grzegorz Braun.

„Jedynką” Konfederacji w Warszawie będzie Janusz Korwin-Mikke. Krzysztof Bosak stanie na czele listy kieleckiej a Robert Winnicki – białostockiej. Grzegorz Braun będzie „jedynką” w Rzeszowie. Dobromir Sośnierz będzie startować w okręgu katowickim a Jacek Wilk w opolskim. Jakub Kulesza został liderem listy lubelskiej a Andrzej Zapałowski – krośnieńskiej.

CZYTAJ TAKŻE: 5 ugrupowań w Sejmie według sondażu Social Changes

Kresy.pl / PAP / wp.pl / wprost.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz