Gdyby wybory do Sejmu odbyły się pod koniec sierpnia, wygrałoby je zdecydowanie ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego. W Sejmie znaleźliby się też kandydaci czterech innych komitetów wyborczych, w tym Konfederacji. – wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość z koalicjantami – Solidarną Polską i Porozumieniem) uzyskało w sondażu poparcie na poziomie 44,6 proc. głosów. Oznacza to wzrost o 1,7 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Zdaniem wPolityce.pl świadczy to, iż po aferach związanych z lotami marszałka Kuchcińskiego oraz wiceministrem Piebiakiem „nie ma już śladu”.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Partia rządząca zostawiłaby daleko w tyle Koalicję Obywatelską (Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Zieloni), na którą chciało głosować 30,6 proc. ankietowanych. W porównaniu z poprzednim sondażem poparcie dla KO niemal nie zmieniło się (-0,2 pkt. proc.). Więcej, bo aż 3 pkt. proc. straciła koalicja Lewicy. Obecnie cieszy się ona poparciem na poziomie 10,4 proc. Niewiele ustąpiła jej Koalicja Polska (PSL i Kukiz’15) z 9,1 proc. Koalicja ta zyskała 0,7 pkt. proc.

Ostatnim ugrupowaniem, które przekroczyłoby próg wyborczy była Konfederacja. Poparcie dla niej zadeklarowało 5,3 proc. badanych. Narodowo-wolnościowa koalicja zyskała w stosunku do poprzedniego badania 0,8 pkt. proc.

Badanie przeprowadzono metodą CAWI na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie liczącej 1007 Polaków w dniach 23-28. sierpnia br.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Sondaż: cztery ugrupowania w Sejmie, Konfederacja tuż pod progiem

Kresy.pl / wpolityce.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz