Gdyby wybory do Sejmu odbyły się pod koniec sierpnia, wygrałoby je zdecydowanie ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego. W Sejmie znaleźliby się też kandydaci czterech innych komitetów wyborczych, w tym Konfederacji. – wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość z koalicjantami – Solidarną Polską i Porozumieniem) uzyskało w sondażu poparcie na poziomie 44,6 proc. głosów. Oznacza to wzrost o 1,7 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Zdaniem wPolityce.pl świadczy to, iż po aferach związanych z lotami marszałka Kuchcińskiego oraz wiceministrem Piebiakiem „nie ma już śladu”.

Partia rządząca zostawiłaby daleko w tyle Koalicję Obywatelską (Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Zieloni), na którą chciało głosować 30,6 proc. ankietowanych. W porównaniu z poprzednim sondażem poparcie dla KO niemal nie zmieniło się (-0,2 pkt. proc.). Więcej, bo aż 3 pkt. proc. straciła koalicja Lewicy. Obecnie cieszy się ona poparciem na poziomie 10,4 proc. Niewiele ustąpiła jej Koalicja Polska (PSL i Kukiz’15) z 9,1 proc. Koalicja ta zyskała 0,7 pkt. proc.

Ostatnim ugrupowaniem, które przekroczyłoby próg wyborczy była Konfederacja. Poparcie dla niej zadeklarowało 5,3 proc. badanych. Narodowo-wolnościowa koalicja zyskała w stosunku do poprzedniego badania 0,8 pkt. proc.

Badanie przeprowadzono metodą CAWI na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie liczącej 1007 Polaków w dniach 23-28. sierpnia br.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Sondaż: cztery ugrupowania w Sejmie, Konfederacja tuż pod progiem

Kresy.pl / wpolityce.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz