IPN zaprezentował nową animację: „Niezwyciężeni. Czas próby” [+VIDEO]

Instytut Pamięci Narodowej zaprezentował w piątek w mediach społecznościowych nową animację opowiadającą o historii Polski w latach 1918-1939 pt. „Niezwyciężeni. Czas próby”

Niezwyciężeni. Czas próby” to prequel filmu „Niezwyciężeni” z 2017 roku, który na YouTube obejrzało do tej pory 4 mln widzów. Tamta animacja opowiadała o latach 1939-1989; dzisiaj zaprezentowany film mówi o czasach wcześniejszych, z położeniem nacisku na wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w latach 1914-1921.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, „Niezwyciężeni. Czas próby” powstał we współpracy IPN ze studiem Tengent. Przez 6 miesięcy pracował nad nim 50-osobowy zespół grafików.

Zdaniem prezesa IPN Jarosława Szarka jedną z najbardziej wymownych scen w nowym filmie jest jedna z ostatnich scen, w której polski żołnierz odwiesza mundur i siada za stołem kreślarskim, by brać udział w odbudowie kraju.

Poprzez takie filmy jak „Niezwyciężeni” IPN pragnie przedstawiać dzieje Polski w sposób atrakcyjny dla młodego pokolenia.

„To opowieść o niezłomnej walce, poświęceniu, nadziei i marzeniach. Twórcy filmu pokazują wysiłek pokolenia Polaków, którzy niezłomnie walczyli o odzyskanie niepodległości, a w czasie pokoju ogromnym nakładem budowali wolną ojczyznę często odnosząc przy tym sukcesy na skalę światową. Film stara się przekazać, że Polska przed wybuchem II wojny światowej była prężnie rozwijającym się państwem gotowym stawić czoła największym wyzwaniom historii” – stwierdził IPN w zapowiedzi filmu.

„Niezwyciężeni. Czas próby” mają także wersję dla widza zagranicznego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / dzieje.pl / ipn.gov.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Bohdan Staszynski
  Bohdan Staszynski :

  O Ludzie,
  dawno nie widziałem takiego lizusostwa.

  Żeby głównego bohatera – człowieka z żelaza – żołnierza, inżyniera itp. przyoblec w mordę Morowego Icka
  ha ha ha

  Dajcie ludzie spokój. Jeszcze się okaże, że to Żydzi wszystko zbudowali i nam tę niepodległość wywalczyli i teraz chcą z powrotem dostać swoją własność, razem z nami niewolnikami miski ryżu 500+

 2. Avatar
  gutek :

  1918-1939 :Nepotyzm, korupcja, dyplomatołkowość, faszyzm, militaryzm, dyktatura. „Niezwyciężeni” w swojej głupocie, „elity” w 1939 wiały za granicę aż się kurzyło. Dla kogo te bajki, chcecie z naszych dzieci zrobić mięso armatnie dla swoich kolejnych awantur?