Efektowny film edukacyjny IPN „Niezwyciężeni” [+VIDEO]

Film opowiada o 50 latach heroicznej walki Polaków o odzyskanie wolności. Film w wersji anglojęzycznej z głosem aktora Seana Beana, zaprezentowano w Instytucie Pamięci Narodowej.

Nowy film ma na celu rozpocząć międzynarodową akcję edukacyjną, której celem jest przedstawienie polskiej perspektywy historycznej okresu 1939-1989.

„To głos suwerennego państwa, które wystawiło do II wojny światowej czwartą co do wielkości armię, poniosło w niej największe ofiary i jako jedyne walczyło w tym konflikcie od pierwszego do ostatniego dnia” – powiedział Adam Hlebowicz, zastępca dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

„Bez polskiej perspektywy nie da się w pełni zrozumieć nie tylko przebiegu, ale również konsekwencji II wojny światowej” – podkreślił Hlebowicz.

„Niezwyciężeni” (ang. „The Unconquered”), który wspólnie przygotowały IPN, studio kreatywne Fish Ladder i firma Juice, to film, który pokazuje heroiczną walkę Polaków o wolność w XX wieku. Zrealizowany w bardzo atrakcyjnej pod kątem graficznym stylu, przedstawia kluczowe wydarzenia polskiej historii – od pierwszego dnia II wojny światowej aż do upadku komunizmu w Europie w 1989 roku. Pojawiają się w nim postaci m.in. rtm. Witolda Pileckiego, Ireny Sendler, gen. Stanisława Maczka czy Jana Karskiego.

Kresy.pl / IPN / RMF 24

 

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz