Zmarł Polak, który w niedzielę został pobity przez trzech Ukraińców pod jednym ze sklepów w Gorzowie Wielkopolskim. Trzej inni Polacy biorący udział w zajściu mają status poszkodowanych. Mimo to policja i media mówią o „bójce” pomiędzy Polakami a Ukraińcami.

Do zajścia pomiędzy Polakami a Ukraińcami doszło wieczorem w Niedzielę Wielkanocną pod sklepem monopolowym na ulicy Sikorskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Jak powiedział telewizji TVN24 Roman Witkowski z Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim, konfrontacja była reakcją na wcześniejsze nieporozumienie lub zaczepkę. „W pewnym momencie jeden z obywateli Ukrainy usłyszał komentarz, przez który doszło do konfliktu, a później bójki.” – twierdził Witkowski dodając, że doszło do pobicia „czterech mężczyzn przez trzech innych”.

W wyniku pobicia 41-letni Polak doznał bardzo poważnych urazów głowy i trafił do szpitala, gdzie zmarł w środę. Pozostali Polacy biorący udział w zajściu mają status poszkodowanych. Śledczy nie przedstawili im do tej pory żadnych zarzutów. Zarzuty usłyszeli natomiast trzej Ukraińcy – jeszcze przed śmiercią ofiary przedstawiono im zarzut pobicia. Obecnie prokuratura rozważa zmianę zarzutu na pobicie ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi do 10 lat więzienia. Sąd umieścił ich w areszcie tymczasowym.

Przy zatrzymanych Ukraińcach znaleziono dwa noże. Nie wiadomo jeszcze, czy zostały użyte podczas zajścia. W piątek ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok zmarłego.

Jak podaje portal Gorzow24.pl, wszyscy uczestnicy zajścia to ludzie młodzi – dwudziestokilkulatkowie; jedynie jeden z nich miał ponad 30 lat. Wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Postępowanie jest jeszcze na wstępnym etapie i śledczy nie chcą udzielać o nim szczegółowych informacji.

Portal Gorzowianin.com podał, że według świadków Ukraińcy mieli wyzywać ekspedientkę pracującą w sklepie a w jej obronie miała stanąć osoba postronna. Miał to być powód do późniejszej konfrontacji przy użyciu noży z grupą Polaków. Według tego portalu prokuratura nie potwierdza „póki co” tej wersji zdarzeń.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Gorzów: do końca roku liczba zatrudnionych Ukraińców wzrośnie o 20 tys.

Kresy.pl / tvn24.pl / polsatnews.pl / gorzow24.pl / gorzowianin.com

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    marvix :

    wpuszczamy takie bydło to Polski to mamy… pewnie ćwiczyli jakieś gówno-walki i zaatakowali gościa, który szedł po piwko. Kto normalny chodzi z nożem.. Najbardziej zastanawia fakt, że mass-media w Polsce prawie o tym milczą. To jest skandal. Gdyby było na odwrót od razu byłby rabam, a gdy Polak w UK to w ogóle zmieszali by nas z błotem. To tylko pokazuje w czyich rękach są media w Polsce, jakich słabych, mizernych redaktorów mają.