Zapotrzebowanie zgłaszane na zagranicznych pracowników w Gorzowie rośnie w „tempie geometrycznym”. Są to głównie Ukraińcy, którzy podejmują pracę na najniższą pensję.

Według wicedyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Gorzowie Romana Rutkowskiego zapotrzebowanie przedsiębiorców na pracowników z zagranicy na gorzowskim rynku pracy rośnie „w tempie geometrycznym”. W 2014 roku w mieście Gorzowie i w powiecie gorzowskim zarejestrowano 2100 oświadczeń przedsiębiorców na powierzenie pracy cudzoziemcom, w 2015 ponad 4800 a w 2016 roku już 11900. Prognozowane zapotrzebowanie na rok 2017 wynosi około 20 tys. Dotyczy to głównie pracowników z Ukrainy.

ZOBACZ TAKŻE:Wicepremier Morawiecki chce ściągnąć do Polski kilkaset tys. pracowników z Ukrainy

Według gorzowskiego urzędnika Ukraińcy podejmują pracę za najniższą krajową pensję i to przyciąga pracodawców.

ZOBACZ TAKŻE:Pracownicy z Ukrainy atrakcyjni nie przez wyższe wykształcenie, ale przez niższe oczekiwania płacowe

Pod koniec lutego br. bezrobotnych w Gorzowie pozostawało 2539 osób a w powiecie gorzowskim 4418.

Źródło: radiogorzow.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz